Sobota 14. prosince 2019, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner mototruck OK
Zásahy | Česká republika

Operační středisko vyslalo hasiče z Radnic za obec Biskoupky, kde byla v lese nalezena pěti litrová skleněná látka s neznámou látkou, ze které vycházel kouř. Hasiči zahasili nádobu hlínou a vyžádali si na místo Chemickou laboratoř Třemošná.

Jednalo se o červený fosfor, který je při styku se vzduchem samozápalný, hoří již při teplotě 35 stupňů Celsia. Hasiči museli zasahovat v dýchací technice. Prášek rozprostřeli po silnici a nechali samovolně dohořet. Silnice byla po dobu zásahu uzavřena.

Banner ZEKA 600*90 IMG OK

Na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina byla ohlášena nehoda skútru na komunikaci spojující Křižanov a Pikárec. K nehodě vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Velké Meziříčí. Při nehodě se zranili dva lidé.

Jednoho zraněného transportoval vrtulník do brněnské nemocnice, druhého převezli do nemocnice v Novém Městě na Moravě zdravotníci sanitním vozem. Hasiči provedli na skútru protipožární opatření, zamezili úniku provozních kapalina po zadokumentování dopravní nehody policisty naložili skútr na odtah.

Na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina byla ohlášena dopravní nehoda osobního vozidla a motocyklu u Dalečína. K nehodě vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Bystřice nad Pernštejnem. Zraněného motocyklistu museli hasiči zpod vozidla vyprostit.

Ihned po vyproštění byl předán do péče zdravotníkům. Na vozidlech provedli hasiči protipožární opatření a zamezili možnému úniku provozních kapalin.

Banner MIBAG_2012 OK