Sobota 16. ledna 2021, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Zásahy | Česká republika

Profesionální jednotka ze stanice Soběslav byla vyslána do obce Myslkovice, kde se střetly dva osobní automobily. Při nehodě vozů značek Škoda Octavia a Mazda 6 utrpěly zranění obě řidičky, které byly v době příjezdu hasičů již v sanitním voze ZZS.

Zasahující hasiči provedli úklid vozovky od vyteklých provozních kapalin a pomohli s naložením havarovaných aut na vozy odtahových služeb. Nehodu na místě šetřila Policie ČR.

Jednotky hasičů z Náchoda a Červeného Kostelce zasahovaly u dopravní nehody jednoho osobního automobilu, který narazil v ulici Kostelecká čelně do stromu. Před příjezdem dobrovolné jednotky byla v péči BZS Odolov jedna lehce zraněná osoba. Hasiči poskytli předlékařskou péči a posléze osobu předali ZZS.

Dále zabezpečili vozidla proti požáru a zamezili úniku provozní kapaliny. Na místě hasiči spolupracovali také s městskými i státními policisty.

Jednotka profesionálních hasičů ze stanice Velké Meziříčí zasahovala v sobotu před půl třetí ráno u dopravní nehody kamionu na 140. km dálnice D1 ve směru Brno. Z poškozených nádrží havarovaného vozidla uniklo 700 litrů nafty na komunikaci, ale také do půdy. Nehoda se obešla bez zranění osob.

Hasiči zajistili havarovaný vůz proti požáru a naftu, která unikla na vozovku zlikvidovali speciálním sorbentem. O události na místě byli okamžitě informováni zástupci odboru životního prostředí. Po čtvrté hodině ráno předali hasiči místo specializované firmě, která provede odtěžení kontaminované zeminy.