Pondělí 29. listopadu 2021, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Zásahy | Česká republika

Jednotka profesionálních hasičů ze stanice Třebíč vyjela k ohlášené dopravní nehodě osobního vozidla za Třebíčí ve směru na Červenou Řečici. Provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že vůz skončil po nehodě převrácený na střeše. Při nehodě se zranila jedna osoba, která skončila v péči zdravotníků.

Jednotka provedla na vozidle protipožární opatření, zamezila možnému úniku provozních kapalin z vozidla a na pozemní komunikaci řídila do příjezdu policistů dopravu. Po zadokumentování dopravní nehody policisty převrátili hasiči vůz zpět na kola a pomohli s jeho naložením na odtah.

Jednotka profesionálních hasičů z požární stanice Podbořany vyjela na dopravní nehodu nákladního vozu Iveco, ke které došlo u obce Chotěšov, nedaleko Jesenice na Rakovnicku, na silnici číslo 27. Nákladní vůz se v době příjezdu podbořanských hasičů nacházel mimo komunikaci, navíc kabinou v malém potůčku.

Hasiči preventivně instalovali na potůček sorpčního hada a provedli zajištění vozidla proti vzniku požáru a úniku provozních kapalin. Vzhledem k tomu, že se jednalo o výpomoc ve Středočeském kraji, byla událost předána po příjezdu jednotce HZS Rakovník.