Středa 17. září 2025, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Zásahy | Česká republika

Hasiči z Domažlic vyjeli do Chrastavic k dopravní nehodě osobního auta a traktoru. Uvnitř OA cestovaly tři dospělé osoby a malé dítě. Všichni se dostali z vozidla ven před příjezdem jednotky. Hasiči asistovali ZZS při ošetřování zraněných a transportu do sanitek.

V důsledku nehody se motorová část traktoru oddělila od kabiny, z traktoru uniklo velké množství provozních kapalin. Na jejich likvidaci hasiči spotřebovali 60 kg sorbentu. Po ukončeném policejním vyšetřování pomáhali hasiči odtahovým službám s naložením vozidel.

Profesionální hasiči ze stanice Blatná vyjeli na silnici I/20, kde u obce Sedlice došlo k dopravní nehodě kamiónu. Nákladní auto s přívěsem převáželo vysoušeče a po nehodě zůstalo napříč celou vozovkou. Tu příslušníci Policie ČR zcela uzavřeli. Nehoda se obešla bez zranění.

Zasahující hasiči zajistili kamión proti pohybu a proti požáru a provedli kontrolu úniku provozních kapalin. Jako posilovou jednotku si velitel zásahu vyžádal automobilový jeřáb ze stanice Strakonice, na místo se dostavila také asistenční služba. Vyproštění kamiónu nakonec provedli specialisté, strakonický jeřáb se vrátil zpět na základnu. Krátce před 17. hodinou byla vozovka znovu zprůjezdněna. Hasiči u nehody spolupracovali s Policií ČR.