U obce Chroboly, části obce Leptač likvidovali profesionální hasiči ze stanice Prachatice následky dopravní nehody osobního auta. V době příjezdu hasičů, ZZS a Policie ČR u nehody nikdo nebyl. Prachatická jednotka zajistila havarovaný vůz proti vzniku požáru a provedla kontrolu úniku provozních kapalin.
Česká republika

Hasiči zasahovali u nehody na silnici L. Bohdaneč-Živanice. Žena s miminkem ve voze skončila jízdu na boku v lese. Při našem příjezdu byla řidička s dítětem mimo nebezpečí. Zajistili jsme vůz proti vzniku požáru a zamezili úniku kapalin, o ženu se postarali zdravotníci.
Rychnovští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Borohrádku, Týniště nad Orlicí a Albrechtic nad Orlicí vyjeli po poledni do Albrechtic k požáru kůlny. Jednotky požár zlikvidovaly pomocí dvou proudů C a vysokotlakem.
Požár vznikl nedbalostí při manipulaci s popelem. Nejprve začal hořet kompostér a poté se oheň rozšířil na kůlnu. Hasiči zkontrolovali pomocí termokamery sousední budovu. Škoda byla odhadnuta na 30 tis. Kč.
Profesionální hasiči z obou hradeckých stanic a dobrovolní hasiči z Plácek a Lochenic byli po poledni přivoláni k požáru odpadu na zahradě v ulici Koutníkova v Plotišti nad Labem. Požár byl beze škod ihned uhašen.
Na Pražské třídě v Českých Budějovicích vnikla českobudějovická profesionální jednotka do zabouchnutého bytu, ve kterém byla zapálená svíčka.
Na stanici táborských profesionálních hasičů se dostavila paní, která si z nateklého prstu nemohla sundat prstýnek. Hasiči prstýnek rozřízli a paní ošetřili odřený prst.
Hnízdo nebezpečného hmyzu odstranila táborská profesionální jednotka v Táboře v ulici Pod Tržním náměstí.
Profesionální hasiči z Vrchlabí vyprostili krátce po poledni nákladní vozidlo, které v Dolním Dvoře při otáčení zapadlo částečně mimo vozovku do sloupu elektrického vedení.
Hasiči ze stanice Blansko zasahovali v ulici Nádraží u dopravní nehody osobního automobilu a elektrické koloběžky. Jeden člověk byl zraněn.
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Úpice uklidili před polednem sklo z vozovky v Suchovršicích.

Profesionální hasiči z Hořic zlikvidovali dopoledne pomocí sorbentu naftu, která unikla na komunikaci z osobního vozidla v obci Libonice.
Profesionální hasiči z Trutnova a místní dobrovolní hasiči otevřeli dopoledne byt v ulici Havířská v Žacléři. Dítě uvnitř bylo v pořádku.
Profesionální hasiči z centrální stanice vyjeli dopoledne do ulice Polní v Hradci Králové, kde došlo ke střetu dvou osobních vozidel. Hasiči provedli na vozech protipožární opatření a odklidili je mimo komunikaci.
Poté jednotka zlikvidovala uniklé provozní kapaliny pomocí sorbentu. Dvě osoby utrpěly zranění a byly ošetřeny zdravotnickou záchrannou službou.
V Českém Krumlově v ulici Nové město monitorovala místní profesionální jednotka možný únik plynu. Hasiči nenaměřili žádné hodnoty.
Ve Frymburku vnikli frymburští profesionální hasiči do zabouchnutého osobního auta, ve kterém bylo malé dítě.

Jednotka ze stanice Děčín vyjela k dopravní nehodě dvou osobních aut, která narazila do zaparkovaných aut v Ústecké ulici v Děčíně – Rozbělesech. Zdravotnická záchranná služba odvezla dva zraněné, komunikace v místě nehody je neprůjezdná.
Profesionální jednotka ze stanice Blatná byla vyslána k obci Sedlice k ohlášené dopravní nehodě kamiónu. Průzkumem na místě nehody hasiči zjistili, že kamión leží převrácený na boku mimo vozovku. Řidič je z kabiny venku a nemá žádná zjevná zranění.
Jednotka zajistila místo nehody a zastavila únik hydraulického oleje. Krátce před 11. hodinou se k nehodě dostavila odtahová služba. Nehodu šetřila Policie ČR.
V Zavadilské ulici v Táboře likvidovali profesionální hasiči ze stanice Tábor ze silnice hydraulický olej. Ten vytekl po technické závadě z traktorbagru. Skvrnu, způsobenou přibližně pěti litry, hasiči zlikvidovali sorbentem.
Ve Vinohradské ulici ve Strážnici narazil osobní automobil do zdi, jeden člověk byl zraněn. Na místě zasahovali hasiči ze Strážnice a stanice Veselí nad Moravou. Zraněnému poskytli předlékařskou první pomoc a uklidili komunikaci.

- Test vědomostí
Bojový řád 1/S: Zásahy v objektech a na zařízeních armády
Předmětem tohoto metodického listu je v souladu s právními předpisy stanovit zásady spolupráce mezi kompetentními orgány Armády ČR nebo jiných armád a jednotkami v…
Kalendář nejbližších akcí
06.09.2025 | Firefit 2025 se stal neoficiálním mistrovstvím ČR, dynamické TFA míří v… |
---|
Generální partneři
- hasičské vybavení
- www.vyzbrojna.cz
- info@vyzbrojna.cz
- +420 567 304 242
- značková výstroj pro hasiče
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- hadice a vybavení
- www.phhp.cz
- prodej@phhp.cz
- +420 466 985 890
- sanace po požáru
- www.mibag.cz
- info@mibag.cz
- +420 257 951 285
Partneři
- hasičské vybavení
- www.perspekta.cz
- brno.centrala@perspekta.cz
- +420 731 825 858
- www.lifeline.cz
- info@lifeline.cz
- +420 732 214 475
- lanový přístup & záchrana
- www.skyman.cz
- skyman@skyman.cz
- +420 737 049 489
- hasičská technika
- www.scania.cz
- jaroslav.bezdekovsky@scania.cz
- 739 548 721
- hasičská technika
- www.zekacz.cz
- zekacz@zekacz.cz
- 603 228 481
- Párty stany, skládací stoly, židle
- www.tentino.cz
- obchod@tentino.cz
- +420 777 258 220
- Svítilny pro profesionály
- www.eurolamp.cz
- eurolamp@eurolamp.cz
- +420 603 160 870
- hasičské vybavení
- www.probo-nb.cz
- info@probo-nb.cz
- +420 487 723 993
- požární a bezpečnostní vybavení
- www.hoc-teplice.cz
- info@hoc-teplice.cz
- +420 724 959 283
- hasičská technika
- www.tht.cz
- tht@tht.cz
- 461 755 111
- chorvatský výrobce hasičské EN 15090 zásahové obuvi
- www.saffobuv.cz
- zbynek.buchtik@jelen.hr
- +420 605 113 876
- skládací záchytné vany
- www.eccotarp.eu
- info@eccotarp.com
- +420 325 514 723, +420 737 802 153
- prodej, servis, výroba přestaveb a úprav vozidel
- www.autoeder.cz
- prestavby@autoeder.cz
- +420 359 807 389
- profesionální oděvy pro hasiče a obuv HAIX
- www.deva-fm.cz
- deva@deva-fm.cz
- +420 558 448 338
- požární ochrana
- www.azjiskra.cz
- azjiskra@azjiskra.cz
- +420 266 710 941
- hasičské a záchranné systémy
- www.zahas-technics.eu
- info@zahas-technics.eu
- +420 774 498 883
- profesionální přenosné detektory plynů pro hasiče
- www.detektory-plynu.cz
- info@detektory-plynu.cz
- +420 466 655 488
- funkční termoprádlo
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- hasičské vybavení
- www.eurofire.cz
- eurofire@eurofire.cz
- +420 577 320 382
- dodavatel hasičské techniky
- www.mototruck.cz
- mototruck@mototruck.cz
- +420 731 777 803
- hasičská technika
- www.zht.cz
- info@zht.cz
- +420 580 582 966
- vše pro dobrovolné hasiče
- www.dobraci.sk
- dobraci@dobraci.sk
- +421 903 713 769
- zastoupení Wawrzaszek ISS pro ČR
- www.wiss.cz
- L.stepanik@wiss.cz
- +420 608 180 668
- výrobce hasičské techniky
- www.kobit-thz.cz
- info@kobit-thz.cz
- +420 469 699 412
- Drony DJI - Enterprise
- www.stablecam.com
- smely@stablecam.com
- +420 464 609 501
- hasičská technika
- www.tatra.cz
- tatra@tatra.cz
- 556 491 111
- hasičské vybavení a požární ochrana
- www.3monrescue.cz
- info@3monrescue.cz
- +421 918 641 394
- český výrobce speciálních hasičských rukavic a obuvi
- www.holik-international.cz
- info@holik-international.cz
- +420 577 125 500
- značková aramidová vlákna
- www.teijinaramid.com
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- Sbírejte vysloužilé elektrospotřebiče!
- www.recyklujteshasici.cz
- info@recyklujteshasici.cz
- +420 731 822 540
- odsávání zplodin
- www.plymovent.cz
- info@plymovent.cz
- +420 778 762 259