Čtvrtek 6. srpna 2020, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner WAWRZASZEK ISS Leader OK

Začíná hlasování o jednotku a sbor dobrovolných hasičů roku 2016, finalistům přináší novou hasičskou techniku

Dvacet pět nejprofesionálněji provedených zásahů a stejný počet preventivních a výchovných akcí z celé České republiky vybrala odborná porota ze všech přihlášených jednotek a sborů dobrovolných hasičů.

Anketa Dobrovolní hasiči roku již pošesté přináší finalistům, kteří se umístí na 1. až 3. místě, možnost získat finanční a věcné prostředky, díky nimž mohou výrazně posílit a zmodernizovat své hasičské vybavení. Výsledné pořadí určí veřejnost svým hlasováním. Hlasování začíná dnes v 12:00 hod. a bude ukončeno 15. října přesně v poledne. Mezi vítěze bude rozděleno rekordních 1 750 000 Kč a věcné prostředky k zásahu v hodnotě 600 000 Kč.

Odborná porota, složená ze zástupců profesionálních a dobrovolných hasičů a zástupců partnerů ankety, po náročném prostudování a posouzení 143 platných přihlášek vybrala na svém včerejším zasedání pět jednotek a pět sborů z každé soutěžní oblasti (sever Moravy, jih Moravy, východ Čech, střed-sever Čech a jih-západ Čech), kteří postupují do finále.

„Vybrat ze všech přihlášených pouze 25 finalistů v obou kategoriích je díky vysoké úrovni provedených zásahů a činností přihlášených jednotek a sborů velmi těžkým úkolem. I tentokrát došlo na několik „rozstřelů“ doprovázených velkou diskuzí členů odborné poroty. Rozhodovaly detaily samotných akcí. S výsledkem hlasování jsem spokojen. Všichni nominovaní si postup do finále skutečně zaslouží,"

řekl Pavel Káčer, jednatel a CEO RWE Distribuční služby a člen odborné poroty.

Stabilní spolupráce s partnery Ankety umožnila oproti předchozímu ročníku navýšení finančních prostředků o rovných 500 000 Kč a věcných darů o 200 000 Kč. Generálním partnerem je RWE Distribuční služby, která se od 1. října změní na společnost GridServices. Hlavními partnery Ankety jsou společnosti NET4GAS, Lesy České republiky, Česká pošta, ČEZ, STIHL, FORD MOTOR a DCom. Partnery jsou ČEPS Gina Software, ZPMV a Brnocar. Finanční prostředky jsou věcně vázány na pořízení hasičského vybavení a zařízení spojené s posláním dobrovolných hasičů. Finalisté z předchozích ročníků si za obdržené ceny pořídli vedle požárních hadic, proudnic nebo čerpadel pro čerpání zatopených prostor například nová automatická vrata, okna hasičské zbrojnice nebo nové uniformy.

„Vážíme si dobrovolných hasičů, kteří jsou i naším významným partnerem při zajištění bezpečnosti přepravy zemního plynu v ČR, a proto si všechny zúčastněné jednotky a sbory zaslouží úcty. Hlasování o výhercích bude mít veřejnost, podobně jako my v porotě, velmi těžké,“

řekl Radek Benčík, jednatel a výkonný ředitel pro provoz společnosti NET4GAS.

Hlasování je možné dvěma způsoby. První je prostřednictvím hlasovacího formuláře přímo na stránkách ankety www.adhr.cz. Druhým způsobem je zasláním hlasovací SMS. Do hlasování se může zapojit široká veřejnost. Každý hlasující může hlasovat oběma způsoby a přidělit svůj hlas jedné jednotce i jednomu sboru, a to v každé z pěti soutěžních oblastí. Hlasující může tedy udělit maximálně 5 hlasů jednotkám a 5 hlasů sborům prostřednictvím hlasovacího formuláře, a jeden hlase jednotce a jeden hlas sboru zasláním SMS. Přesný postup hlasování je popsán na stránkách ankety.

Výsledky ankety budou slavnostně vyhlášeny ve středu 16. listopadu v brněnské Laser Show Hall. Slavnostní vyhlášení budou moci všichni hasiči sledovat prostřednictvím on-line stream přenosu. Na své si přijdou také všichni televizní diváci, pro které ve spolupráci s režisérem Romanem Petrenkem připravujeme zábavný pořad, jež bude záznamem slavnostního večera.

Přílohou článku je seznam finalistů letošního ročníku pro veřejné hlasování.

Sdílet
Přiložené soubory
kategorie DHR.pdf zobrazit online PDF 99 kB
Seriál: Dobrovolní hasiči roku
Banner ZHT OK