Čtvrtek 18. července 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Záchranné sítě pro koně už využívá několik krajů v republice, veřejná sbírka spolku EDUvet.cz pokračuje

V první polovině ledna roku 2017 jsme vyrazili na Českolipsko, v jehož okolí operuje (a to doslova) veterinární doktorka MVDr. Lýdia Čačková. Na základě zkušeností a spolupráce s hasiči při mnohých záchranách koní vznikla myšlenka na rozšíření speciálních záchranných sítích pro koně mezi jednotky.

Po vzniku spolku EDUvet.cz slovo dalo slovo a byla založena veřejná sbírka, z jejíhož výtěžku jsou postupně specializované sítě předávány krajským hasičským sborům.

Veřejná sbírka: Záchranné sítě pro koně

Číslo účtu: 2100669632/2010 – přispět můžete i vy


Nákup šestnácti záchranných sítí a dvou závěsných konstrukcí pro velká zvířata, obzvláště koně, zabezpečení jejich dostupnosti pro Integrované složky záchranného systému, zabezpečení instruktáže o použití záchranných sítí a nouzových situacích s ohledem na záchranu života a zdraví zvířat a zamezení ohrožení životů a zdraví lidí.

Zabezpečení možnosti vypůjčení závěsné sítě a závěsné konstrukce soukromým osobám – majitelům pro dlouhodobou léčbu zvířat vyžadujících tuto formu podpory a pro zapůjčení soukromým majitelům se zvířaty v situaci akutně ohrožující jejich život a zdraví.

Vůbec první síť pro hasiče byla – vzhledem k sídlu spolku, předána hasičům v Libereckém kraji. Ti jí disponují od října roku 2015. S její pomocí pak zachraňovali například koně v Bílém Kostele nad Nisou, v Ralsku nebo v Jindřichovicích pod Smrkem.

Druhou síť dostali hasiči v Jihomoravském kraji v prosinci téhož roku, na koňském modelu si rovnou zkoušeli, jak se s ní pracuje. Následně pomohla třeba při záchraně koně v Podolí na Brněnsku.

Následně jsme psali i o kraji Plzeňském nebo Pardubickém.

Sdílet
Seriál: Červená Kawka