Středa 17. dubna 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Anketa Dobrovolní hasiči roku 2020 odstartovala, jde o jubilejní desátý ročník

Dne 29. května 2020 bylo zahájeno přihlašování do ankety Dobrovolní hasiči roku. Začal tak jubilejní 10. ročník této ankety, jejíž cílem je ocenit profesionalitu zásahů dobrovolných hasičů a preventivní činnost sborů dobrovolných hasičů a hasičských sborů.

Mimořádnost letošního ročníku bude dána nejen jeho kulatým výročím, ale zejména událostmi z uplynulého období, které přineslo řadu mimořádných skutků a aktivit dobrovolných hasičů. Ty se podle očekávání promítnou i do přihlašovaných příběhů sborů a jednotek.

Finalisté získají finanční a věcné dary na podporu jejich činnosti a nákup nového hasičského vybavení. Své přihlášky mohou zástupci jednotek a sborů dobrovolných hasičů zasílat až do 25. července.

Desátý ročník přinese v celém jeho průběhu oproti předchozím ročníkům několik změn. Tou první, která se týká právě zahájeného přihlašování, je možnost veřejnosti, přihlásit jednotku nebo sbor, o které se domnívají, že si ocenění za svoji činnost v období od 1. 7. 2019 do 30. 6. 2020 zaslouží.

Podmínkou je pouze souhlas zástupce jednotky nebo sboru. Jednotlivé přihlášky vyhodnotí odborná komise pod vedením generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR.

Elektronický formulář a pravidla jsou přístupné na internetových stránkách www.adhr.cz. Seznámit se s nimi bude možné také v rámci Roadshow s Ráááádiem Impuls s prezentačním stánkem Ankety, na kterém organizátoři seznámí zájemce s pravidly, postupem pro přihlášení i letošními cenami pro oceňované, které poskytli partneři Ankety.

Generálním partnery letošního 10. ročníku Ankety je společnost GasNet, s.r.o.

Hasiči i v posledních dnech a týdnech prokázali svoji nezastupitelnou roli při pomoci veřejnosti. My je potkáváme zejména při obnovování dodávek plynu a spolupráce s nimi si velmi vážíme.

Jsme hrdí na to, že už deset let můžeme prostřednictvím Ankety vyjádřit náš respekt k jejich každodenní obětavé práci,

uvedl zástupce generálního partnera ankety Pavel Káčer, ředitel provozu společnosti GasNet a člen odborné poroty.

Dlouholetými podporovateli dobrovolných hasičů a hlavními partnery Ankety jsou společnosti Net4Gas, Lesy ČR, ČEZ, Ford Motor Company a DCom.

Partnerskou strukturu naplňují společnosti E-On, GINA, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra, Požární bezpečnost, Techsport, Teleskopické stožáry, ČEPS, Patrol, Rescop a Vinařství Prokeš. Novými partnery jubilejního ročníku je také společnost Husgvarna a Medsol.

Při zajištění bezpečné přepravy zemního plynu jsou právě hasiči našimi významnými partnery. Jak potvrdily také uplynulé týdny, je jejich role nepostradatelná pro celou společnost. Podporou Ankety tak chceme opakovaně vyjádřit hasičům naše poděkování a uznání,

zmínil Radek Benčík, jednatel společnosti NET4GAS.


Vedle ocenění dobrovolných hasičů si naše poděkování zaslouží právě partneři Ankety. Současná nelehká doba ukázala, že je rychlá finanční a věcná podpora činností dobrovolných hasičů velmi důležitá k poskytnutí potřebné pomoci.

Také díky nim budeme moci i v letošním mimořádném roce ocenit dalších 15 nejprofesi­onálněji provedených zásahů jednotek obcí a 15 příkladných a motivačních akcí sborů či hasičských sborů dobrovolných hasičů,

zdůraznil generální ředitel HZS ČR genpor. Ing. Drahoslav Ryba, jenž je současně předsedou odborné poroty.

Místopředsedou odborné poroty je brig. gen. Mgr. Bc. Slavomír Bell, MSc., náměstek generálního ředitele HZS ČR. Dalšími členy jsou tři zástupci HZS ČR, dále zástupci Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, České hasičské jednoty, Moravské hasičské jednoty, dva zmínění zástupci partnerů a zástupce pořadatele, kterým je spolek Svatého Floriána – Dobrovolní hasiči roku.

Během uplynulých ročníků bylo dobrovolným hasičům za jejich profesionálně provedené zásahy a preventivní činnost díky partnerům ankety poskytnuto téměř 19 milionů korun.

Na jednotky a sbory s největším počtem hlasů čeká i v letošním roce speciální ocenění v podobě skleněné zásahové helmy v životní velikosti. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v listopadu za účasti patronů, Ilony Csákové, Ondřeje Vetchého a Petra Rychlého a za přítomnosti kamer České televize.

Jiří Bezděk
prezident
www.adhr.cz
Sdílet
Seriál: Dobrovolní hasiči roku