Středa 24. unora 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Zlínská série sobotních těžkých a tragických nehod

Dne 9. 10. 2010 vyjížděli profesionální i dobrovolní hasiči k sérii dopravních nehod a havárií v celém kraji, které si vyžádaly řadu zranění, ale také dva tragické následky.

19:29 – Holešov

Další sobotní výjezd pro jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů z Holešova směřoval na pomoc po nehodě dvou osobních aut zn. Renault a BMW. Po střetu došlo k úniku provozních kapalin, který hasiči zlikvidovali sorbenty.

19:27 – Vsetín

Jednotka profesionálních hasičů ze Vsetína vyjela do části Bobrky na pomoc po velmi těžké dopravní nehodě mezi osobním autem zn. Renault a cyklistkou.

Po vzájemném střetu utrpěla žena na jízdním kole velmi těžká zranění. Okamžitě si ji do své péče převzala posádka zdravotnické záchranné služby, která zahájila oživovací pokusy. Do oživování se zapojili také hasiči, kteří se střídali při nepřímé masáži srdce. Asi po 45 minutách marného boje se záchranářům nepodařilo ženu udržet při životě a ta svým zraněním podlehla.

Místo tragické události bylo předáno policii, hasiči zajistili místo a osobní auto proti požáru a úniku provozních kapalin. Během vyšetřování hasiči nasvětlovali místo výkonnými agregáty.

18:22 – Luhačovice

Jednotka profesionálních hasičů z Luhačovic vyjela se svým zásahovým speciálem, posílena o jednotku dobrovolných hasičů Luhačovice, na hlášenou dopravní nehodu dvou osobních aut zn. Citroen a Chrysler. Po vzájemném střetu došlo k úniku provozních kapalin, které hasiči zlikvidovali sorbenty. Dvě mladé řidičky nebyly při nehodě zraněny.

16:26 – Záhlinice

Jednotka profesionálních hasičů vyjela na pomoc po tragické dopravní nehodě mezi motorkářem a traktorem. Více v samostatné zprávě – zde.

16:07 – Doubravy

Jednotka profesionálních hasičů ze Zlína vyjela na hlášenou havárii osobního auta. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k havárii auta zn. Š Felicia, které se převrátilo na střechu. Při havárii nebyl nikdo zraněn. Po zadokumentování události převrátili hasiči auto zpět na kola. Po dobu zásahu byla částečně omezena průjezdnost po silnici.

15:45 – Martinice

Jednotka profesionálních hasičů z Holešova vyjela se svým zásahovým speciálem, posílena o jednotku dobrovolných hasičů Holešov, na hlášenou dopravní nehodu u Martinic. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na křižovatce u zahradnictví došlo ke střetu aut zn. Š Felicia a Š Fabia.

Po vzájemném střetu došlo ke zranění jednoho spolujezdce, kterému hasiči nasadili krční límec. Po příjezdu zdravotnické záchranné služby byl pacient předán do péče lékaře a následně byl přepraven do nemocnice.

Ve vozech byly přepravovány také dvě děti, které lékař prohlédl a konstatoval, že nejsou zraněné. Hasiči jim předali svého maskota plyšového dráčka Záchranáčka. Vozy byly zajištěny proti požáru a úniku provozních kapalin. Po dobu zásahu složek IZS byla omezena průjezdnost dopravy a provoz byl regulován hlídkou policie.

14:00 – Střílky

Dvě jednotky dobrovolných hasičů z Koryčan a Bučovic (JmK) byly vyslány na pomoc po těžké havárii motorkáře v kopcích u obce Střílky. Motocyklista utrpěl těžká zranění, která si vyžádala transport leteckou záchrannou službou. Po nutném prvotním ošetření byl pacient přenesen do vrtulníku a následně transportován do nemocnice v Brně. Hasiči zajistili vrak motorky, který byl mimo komunikaci, proti úniku provozních kapalin a proti požáru.

12:15 – Držková

Jednotka profesionálních hasičů ze Zlína vyjela na hlášenou dopravní nehodu u obce Držková. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke střetu dvou osobních aut zn. VW Golf a Passat.

Po vzájemném střetu došlo k aktivaci sad airbagů, které ochránily účastníky nehody. Vraky částečně blokovaly provoz a došlo k úniku provozních kapalin. Hasiči vozy zajistili proti požáru a po odtažení pomohli s úklidem komunikace.

03:07 – Lechotice

Hasiči vyjeli na těžkou havárii osobního auta do rodinného domu v Lechoticích. Více v samostatné zprávě – zde.

mjr. Ivo Mitáček, Mgr. Bc., tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

Sdílet