Sobota 20. dubna 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

VÝSLEDKY: Český tým prohrál finále ve futsalu

V úterý 17. 5. 2011 (dnes) od 17:15 se bude ve finálovém utkání mezi ČR a

Rumunskem na ME profesionálních hasičů ve futsalu ESF v Ostravě rozhodovat o tom, zda domácí využijí svoji třetí šanci a konečně se stanou evropskými šampiony. K titulu byli blízko v roce 1999 v belgickém Gentu, kde ČR nakonec získala „pouze“ stříbro, a také na posledním šampionátu před 4 lety v Paříži, kde skončila ČR bronzová. Vstup do haly zdarma!!!

Český tým dosud na letošním sedmém ME (premiérovém v ČR) neprohrál. V pondělním (včerejším) semifinále prošel do boje o zlato těsně před tvrdé Poláky (v Paříži byli zlatí) vítězstvím 1:0 (0:0) veledůležitým jedenáctým gólem karvinského Martina Opice. Uvidí se, zda se někteří čeští hráči (včetně Martina) vylízají ze zranění, která v semifinálovém duelu utržili.

Rumunsko ve druhém semifinále přehrálo Slovensko 4:0 (1:0), tedy stejným výsledkem, jako Slováky porazila ČR v základní skupině A. Rumunsko přitom zatím prohrálo jen jeden zápas na ME – ve své skupině B s Francií 1:6.

V boji o bronz se tedy utkají Poláci se Slováky, ještě před finále také v úterý (dnes) ve sportovní hale Sareza v Moravské Ostravě od 16:30 hodin. Francie, před 4 lety doma stříbrná, si dnes hodinu před polednem zahraje o páté místo s Nizozemskem.

• výsledek 1:5

Rozhodly dva góly Rumunů v úvodu prvního poločasu. Český tým se snažil dotáhnout, zhruba od poloviny druhého poločasu hrál bez brankáře s pátým mužem v poli a dal kontaktní branku (na 2:1). Pak v power play pokračoval, ale Rumuni se trefili – do prázdné branky – potřetí v zápase…