Pátek 3. unora 2023, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V hasičském skladu přibyla další tisícovka přešitého oblečení z ostravské věznice

Již dvě tisícovky kusů humanitárního oblečení pro děti a dospělé jsou uloženy od úterního večera 6. 3. 2012 v hasičském skladu v Ostravě-Hranečníku. První tisícovka zabavených padělků kalhot, triček, tepláků, zimních bund a kompletů sem putovala po odpárání falešných značek a přešití v ostravské Věznici Heřmanice na konci ledna 2012, druhá právě v úterý 6.3.

Vybraní odsouzení přešívají zabavené padělky značkového oblečení – od listopadu 2011 – v rámci dlouhodobého projektu Humanita, do něhož je zapojena vedle Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) a věznice i Celní správa a Český červený kříž.


ČTĚTE: V hasičském skladu skončila první tisícovka oblečení z ostravské věznice


Celníci v úterý přivezli z Čech do ostravské věznice dalších 2414 zabavených padělků značkového oblečení k úpravě. Během letošního roku má být do Ostravy navezeno navíc dalších 7700 kusů oděvů pro malé i velké. V ostravském skladu a dalších skladech HZS MSK pak budou připraveny na rozdání postiženým lidem při mimořádných událostech.

HZS MSK vždy ve svém humanitárním skladu oděvy (po přešití ve věznici) roztřídí a uskladní pro jejich další snadnou manipulaci a rychlý výdej. Očekává se, že ve skladu v Hranečníku a v dalších pěti skladech humanitární pomoci, kterými HZS MSK disponuje ve zbývajících pěti okresech Moravskoslezského kraje, může být uskladněno až několik tisíc kompletů pro dospělé i děti – například pro případ pomoci postiženým lidem při povodních či při jiných živelních pohromách.

Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet
Seriál: Projekt Humanita