Čtvrtek 25. dubna 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Tři zlaté, jednu stříbrnou a tři bronzové medaile získala česká výprava během sobotního dopoledne (25.8.202) na Mistrovství světa hasičů v cyklistice, a to v časovce jednotlivců na 21 km v okolí Klimkovic (okres Ostrava-město). Po pátečních horských kolech tak navýšila počet cenných kovů pro ČR na 15.

Tím je před nedělním silničním závodem jednoznačně nejúspěšnější výpravou z 15 zúčastněných cyklisticky vyspělých zemí. Itálie a Belgie mají zatím po sedmi kovech.

SERIÁL: Mistrovství světa hasičů v cyklistice 2012

V sobotu získaly zlato a bronz na trati časovky české ženy-hasičky: první byla Veronika Kotalová, bronz brala Zuzana Wernerová.

Po zlatu dostali Zdeněk Šlehofer v kategorii 61 až 65 let a Stanislav Pilecki v kategorii 56 až 60 let.

Stříbro přidal Petr Baran v kategorii 51 až 55 let, bronz Marcel Bában v kategorii 31 až 40 let.