Čtvrtek 18. dubna 2024, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Tři zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile získala česká výprava během nedělního silničního závodu kolem Klimkovic (26.8.202) v rámci Mistrovství světa hasičů v cyklistice, jehož se zúčastnilo 15 cyklisticky vyspělých zemí.

Třídenní šampionát, který dnes skončil, tak znamenal pro Českou republiku celkem 24 cenných kovů. Druhá Belgie jich získala polovinu.

V neděli získali všechny tři kovy cyklisté v kategorii 31 až 40 let, zlato Daniel Treml, stříbro Michal Přecechtěl a bronz Zdeněk Tomeček a to na trati dlouhé 78 km.

SERIÁL: Mistrovství světa hasičů v cyklistice 2012

Dvě medaile získaly pro ČR ženy, stejně jako při sobotní časovce byla první Veronika Kotalová a třetí Zuzana Wernerová (trať 42 km). A mezi nimi opět stříbrná (jako při časovce) Belgičanka Sabine Bombaert. Ta navíc zvítězila v pátečním závodě horských kol v ostravském Bělském lese.

Zlato přidal v neděli do skvělé české série ještě Vladimír Baťa v kategorii nad 61 let (trať 48 km). Stříbrné medaile vybojovali Tomáš Berger (kat. 18–30, 78 km) a Daniel Kouřil (kat. 41–50, 60 km). Třetí bronz v neděli získal Petr Baran (kat. 51–55, 60 km), v sobotu v časovce stříbrný.

Česká výprava tak získala 8 zlatých, sedm stříbrných a devět bronzových medailí (v pátek na horských kolech 9, v sobotu v časovce 6 a v neděli v silničním závodě 9). Belgie celkem 4 zlaté, šest stříbrných a dvě bronzové medaile. Itálie pojede domů se 7 zlatými a třemi bronzovými.

Jubilejní 30. ročník šampionátu se od pátku do neděle (tedy 24. až 26. 8. 2012) konal v Ostravě a okolí, a to poprvé na území ČR. Zúčastnilo se jej 220 cyklistů a cyklistek z 15 zemí světa.