
Vánoční stromeček zaseknutý ve větvích jiného stromu sundali z několikametrové výšky profesionální hasiči z Varnsdorfu v ulici Karolíny Světlé. Využili k tomu automobilový žebřík.
Vánoční stromeček zaseknutý ve větvích jiného stromu sundali z několikametrové výšky profesionální hasiči z Varnsdorfu v ulici Karolíny Světlé. Využili k tomu automobilový žebřík.
V neděli 16. ledna 2022 byl na Operační a informační středisko HZS Pardubického kraje ohlášen požár v lese v obci Přívrat. Na místo vyjeli zasahovat profesionální hasiči z České Třebové, kde , jak na místě zjistili, došlo k zahoření dvou pařezů po těžbě.
Pařezy jednotka uhasila vysokotlakem a proudem C a místo bylo následně zkontrolováno. Informován byl vyšetřovatel příčin požárů a kontaktována Policie ČR.
Jednotky pražských profesionálních hasičů, včetně lezeckého družstva, zasahovaly u pádu osoby ze skály v Divoké Šárce. Hasiči pomocí lezecké techniky snesli zraněnou osobu na pěší komunikaci do sanitního vozu.
Po celou dobu byla osoba v péči ZZS, velitel povolal i vrtulník LZS, který však nakonec nebyl potřeba.
Na Dukelské třídě zasypali profesionální hasiči ze stanice Nový Bydžov uniklé provozní kapaliny po střetu dvou osobních vozidel. Jednotka se postarala o úklid vozovky, nikdo nebyl zraněn.
Na silnici č. 432 za obcí Roštín ve směru na Cetechovice došlo v délce asi 300 metrů k znečištění povrchu silnice vyteklým olejem. Na jeho odstranění jsme pracovali od 12:50 hodin. Velitel zásahu si povolal technický chemický automobil s dostatečným množství sorbentu a úklidových prostředků.
Práce byly ukončeny v 13:58 hodin. Na místě zasahovala jednotka Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje z požární stanice Kroměříž a jednotka Sboru dobrovolných hasičů obce Roštín.
V neděli 16. ledna 2022 dopoledne došlo na silnici č. 490 u Nivnického Dvora v okresu Uherské Hradiště k nehodě dvou osobních automobilů.
Složky IZS zasahují za Slavonicemi, směrem na Český Rudolec, u nárazu osobního vozidla do stromu.
V Jungmannově ulici v Třešti zasahuje místní profesionální jednotka u nárazu osobního vozidla do stojícího nákladního. Tři lidé se zranili.
K dopravní nehodě dvou osobních vozidel, která se srazila na silnici č. 14 u Suchovršic, vyjížděli profesionální hasiči z Trutnova a JSDH Úpice. Zdravotnická záchranná služba se postarala o dvě zraněné osoby, hasiči zabezpečovali místo události a havarovaná vozidla.
Po došetření byla auta naložena na odtahovou službu, uniklé provozní kapaliny zasypali hasiči sorbentem a postarali se o úklid vozovky.
Škodu ve výši 1 000 000,– vyčíslil předběžně vyšetřovatel HZS po požáru elektrodílny v obci Homole.
Škodu za 70 tisíc korun způsobil požár stohu v Senožatech, hasičům s likvidací požáru pomáhal manipulátor. Na místě zasahovaly jednotky ze stanic Humpolec a obcí Košetice, Hořice, Senožaty a Želiv.
Jeden člověk byl zraněn při dopravní nehodě dvou osobních vozidel mezi Třincem a Hnojníkem. Na místo vyjely dvě jednotky.
Trutnovská profesionální jednotka hasičů likvidovala požár kůlny, která byla vytvořena z nástavby dodávky. Škoda byla odhadnuta asi na 20 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost.
Moravskoslezští hasiči disponují mimo jiné i propracovaným kontejnerovým systémem. Ve vybavení jim nechybí ani technický kontejner s osvětlovacími prostředky.
Osobní auto skončilo na střeše po dopravní nehodě v ulici Jizerská v Hejnicích na Liberecku. Na místě jsou hasiči, zdravotníci i policisté. Zraněná osoba byla předána ZZS.
Jednotka ze stanice Podbořany a dobrovolná jednotka z Radonic vyjely k dopravní nehodě dodávky u Račetic. Jeden člověk byl zraněn, odvezla jej Zdravotnická záchranná služba.
Broumovská profesionální jednotka vyjela do ulice Přadlácká, v domě mělo dojít ke zkratu v elektrické zásuvce. Hasiči poskytli na místě technickou pomoc při odstranění nebezpečného stavu, zásuvka byla do zkontrolování elektrikářem vyřazena z užívání.
Jednotka ze stanice Chomutov a železniční jednotka vyjely na železniční trať v Chomutově, kde vlak srazil člověka. Sražený nehodu nepřežil. Hasiči z vlaku evakuovali 14 lidí.
Do obce Světlá na Blanensku vyjeli hasiči ze dvou jednotek k čelnímu střetu dvou osobních vozidel, při kterém došlo ke zranění dvou osob. Hasiči zajistili místo nehody, provedli protipožární opatření a transportovali zraněné do vozu ZZS.
V sobotu 15. ledna 2022 v 18.27 hodin přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje oznámení o požáru v sedmipatrovém panelovém domě na…