
Nehoda u obce Racková na Zlínsku se obešla bez zranění, z vozidel vytekly provozní kapaliny
Krajské operační středisko hasičů přijalo krátce po osmé hodině ranní oznámení o dopravní nehodě u obce Racková na Zlínsku.

Krajské operační středisko hasičů přijalo krátce po osmé hodině ranní oznámení o dopravní nehodě u obce Racková na Zlínsku.
Za přítomnosti strážníků městské policie otevřeli strakoničtí profesionální hasiči dveře bytu ve Zvolenské ulici ve Strakonicích. Pro osobu uvnitř strážníci povolali ZZS.

V pátek ráno byla jednotce SDH Volary oznámena dopravní nehoda se zranění na komunikaci Soumarský Most – Lenora. Průzkumem velitele zásahu bylo zjištěno, že osobní automobil je mimo komunikaci a přední částí narazil do stromu.
Na místě se nacházela jedna zraněná osoba, která byla po ošetření převezena do nemocnice. Po vyšetření DN Policií ČR a uklizení vozovky se jednotka SDH vrátila zpět na základnu.
Škodu ve výši 120 000 Kč vyčíslil vyšetřovatel HZS po požáru osobního auta, které hořelo v areálu firmy v obci Mnichov. Požár zničil jedno auto a další dvě poškodil.
Likvidaci požáru provedla profesionální jednotka ze stanice Strakonice ve spolupráci s členy jednotky SDH obce Mnichov. Uhašení hasiči zvládli za čtvrthodinu. Příčina vzniku požáru je v šetření.
V obci Těšetice likvidovali hasiči ze stanice Znojmo spolu s místní dobrovolnou jednotkou požár osobního automobilu.

Před čtvrtou hodinou zasahovaly jednotky HZS Český Brod a Říčany spolu s SDH Škvorec a Úvaly u požáru v mezistropí střechy rodinného domu v obci Tismice.
V Loučimi zasahovali hasiči z Klatov u nehody dvou osobních vozidel. Ke zranění osob nedošlo.
V Bratislavské ulici v Zábrdovicích došlo k nehodě dvou osobních vozidel. Obešla se bez zranění, hasiči ze stanice Lidická provedli protipožární opatření a sorbentem zasypali drobný únik provozních kapalin.

Hasiče na Semilsku zaměstnal v noci požár rekreační chalupy v obci Vítkovice v Krkonoších. Na tísňovou linku 112 krátce po 23. hodině oznámil požár německy mluvící občan…
Za přítomnosti policistů a společně se ZZS vnikli profesionální hasiči z českokrumlovské stanice do bytu ve Strahovské ulici ve Velešíně.
Jednotka z pražského Chodova vyjela do ulice Ke kříži v Uhříněvsi k záchraně kočičky, která si zaklínila tlapku do topení. Hasiči po dohodě s majitelkou rozstříhali kryt topení a zvíře vyprostili.
V obci Popice na Břeclavsku zasahovali hasiči u požáru dodávky. K události operační středisko vyslalo šest jednotek.
Zraněním skončil střet dvou osobních vozidel v ulici 17. listopadu v Plzni. Hasiči zajistili místo nehody a zlikvidovali uniklé PHM.
Nouzové otevření dveří bytu provedli českobudějovičtí profesionální hasiči v Českých Budějovicích v ulici V. Volfa.
Profesionální jednotka z Dobrušky pomohla s vyproštěním osoby z výtahu v Laichterově ulici.
Tři jednotky požární ochrany byly zalarmovány kvůli nahlášenému požáru balíku textilií v areálu firmy v ulici 17. listopadu v Polici nad Metují. Rozšíření požáru v místě nehrozilo, hasiči jej zlikvidovali pomocí vysokotlakého proudu vody. Při události nevznikla žádná škoda.
V Řadové ulici ve Vracově zasahovali hasiči z pěti jednotek u požáru garáže v rodinném domě.

V Bezděkově se po nehodě převrátil na střechu osobní automobil. Zraněnou řidičku si převzala ZZS. Hasiči ze stanice Tachov zajistili místo události a provedli likvidaci uniklých PHM.

Ve dnech 1. a 2. března 2019 se ve Školicím středisku a chemické laboratoři Kamenice sjeli zástupci sboru dobrovolných jednotek z celého kraje k absolvování kurzu…
Špatně hlídané ohniště uhasili v Radhosticích, části obce Libotyně profesionální hasiči ze stanice Vimperk společně s jednotkou SDH obce Radhostice.
| 24.03.2026 | Elektromobilita, chytré obleky i novela vyhlášky o požární prevenci. Do… |
|---|