Pátek 17. září 2021, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Zásahy | Česká republika

Velmi dramaticky byl na operační středisko hasičů nahlášen požár pole u obce Čížová, část obce Borečnice. Původní ohlášení znělo na požár pole včetně stohu. Proto operační důstojníci vyslali na místo cisterny profesionálních hasičů ze stanice Písek a jednotky SDH obcí Písek, Čížová, Pamětice, Ostrovec, Mirotice a Kestřany.

Průzkum na místě ukázal, že hoří strniště na ploše přibližně 20 hektarů. Povolaným jednotkám se podařilo požár dostat pod kontrolu již krátce před 12. hodinou, kdy byl zasažené pole oboráno. Úplnou likvidaci požáru velitel zásahu nahlásil v 12:40 hodin. Požár je pravděpodobně beze škody.

Profesionální hasiči z Hořic a podnikoví hasiči Čepro a.s. zasahovali společně u dopravní nehody, ke které došlo na křižovatce poblíž obce Cerekvice nad Bystřicí. Jedno z vozidel zůstalo po srážce na boku v příkopu.

Při nehodě došlo ke zranění jedné osoby – řidičky, která se udeřila do hlavy. Hasiči ji poskytli předlékařskou pomoc, nasadili krční límec a následně ženu předali do péče zdravotnické záchranné služby. Zároveň provedli protipožární opatření u havarovaných vozidel a poté i úklid vozovky.