
Muže zachraňovali hasiči a zdravotníci ze stavby v Brně, měl epileptický záchvat
Hasiči a zdravotníci byli 5. ledna 2021 po 14. hodině voláni k muži středního věku, který dostal na stavbě v brněnské Trnité ulici epileptický záchvat a zranil se.

Hasiči a zdravotníci byli 5. ledna 2021 po 14. hodině voláni k muži středního věku, který dostal na stavbě v brněnské Trnité ulici epileptický záchvat a zranil se.

Dvě profesionální a jedna dobrovolná jednotka zasahovaly v ulici Na Veselí v Praze 4 u požáru v obytném činžovním domě.
Nájemníci viděli černý kouř v prostoru vnitrobloku, hasiči průzkumem zjistili, že se jednalo o požár ve světlíku domu, který zlikvidovali jedním proudem vody. Evakuace nebyla nutná, zásah blokoval tramvajový provoz.
Profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou pomohli ve Vamberku zdravotnickým záchranářům s transportem pacienta v Jiráskově ulici.
rofesionální hasiči z Dobrušky a JSDH Nové Město nad Metují pomohli zdravotnickým záchranářům s transportem pacienta v ulici Na Táboře.
Profesionální hasiči ze stanice Trhové Sviny spolupracovali s policisty na Žižkově náměstí v Trhových Svinech, kde vyhrožovala osoba skokem z okna. Osoba byla v době příjezdu hasičů již rodiči stažena z okna zpět do bytu. Byla jim poskytnuta péče člena týmu posttraumatické péče.
Profesionální jednotka ze stanice Dvůr Králové nad Labem provedla nouzové otevření dveří bytu v ulici Štefánikova.
V ulici Komenského v Pohořelicích zasahovali hasiči ze čtyř jednotek u požáru kuchyňské linky. Jedné zraněné osobě poskytli první pomoc, následně ji ZZS odvezla k dalšímu ošetření.
Jednotka pražských hasičů zasahovala, spolu s chemiky, v ulici Jílovská v Praze 4. Ve skladu chemikálií a čistících prostředků došlo k rozlití asi 5 litrů Persterilu na podlahu.
Před příjezdem jednotek budovu opustilo deset osob, chemici zasahovali ve speciálních oblecích a v dýchací technice. Podlahu skladu dekontaminovali a prostor odvětrali.
Táborští profesionální hasiči snesli v Táboře na nám. Fr. Křižíka na žádost ZZS pacienta z domu do sanitky.
Ve Strakonicích v ulici Stavbařů snesla místní profesionální jednotka na žádost ZZS pacienta do sanitky.
Škodu za jeden a půl milionu korun způsobil požár neznámého předmětu v odsávacím systému ve Veselské ulici v Uherském Ostrohu. Na místě zasahovaly čtyři hasičské jednotky.
Osádky vyprošťovacího automobilu a cisterny profesionálních hasičů z českobudějovické stanice vyprostili v obci Hůry nákladní automobil, který uvíznul několika koly na drolící se krajnici. Hasiči auto vytáhli zpět na vozovku.
V bytě v Sadové ulici v Týně nad Vltavou pomohli týnští profesionální hasiči těžko se pohybující osobě, kterou zvedli ze země zpět na postel.
Zraněnou osobu vysvobodili ze zaseknutého výtahu v domě v Dubenské ulici v Českých Budějovicích českobudějovičtí profesionální hasiči.
Do obce Nové Dvory vyjeli hasiči ze dvou jednotek k nehodě dvou osobních vozidel. Obešla se bez zranění, jednotky provedly protipožární opatření a řešily únik provozních kapalin.
Jeden člověk byl zraněn při dopravní nehodě osobního vozidla mezi Velkou Bíteší a Deblínem. Na místo vyjela tišnovská profesionální jednotka.

Čtyři hasičské jednotky vyjely 5. ledna 2020 před čtvrtou hodinou ranní k požáru domu v Jiříkově – Filipově na Děčínsku. Z okna v podkroví šlehaly plameny.
V bytě ve Hvězdné ulici v Jindřichově Hradci pomohli místní profesionální hasiči obtížně se pohybující osobě, která spadla z postele. Hasiči muže uložili zpět na postel.
Na Šujanovo náměstí v Brně vyjeli hasiči k požáru plastového kontejneru. Uhašen byl jedním vodním proudem.
Profesionální jednotka ze stanice Blatná a dobrovolná jednotka obce Lnáře byly vyslány do Kadova, kde byl ohlášen požár domu. V rámci mezikrajské výpomoci do Kadova vyjela také profesionální jednotka ze stanice Horažďovice, a to včetně výškové techniky.
Průzkum na místě ukázal, že se jedná o požár v podkroví menšího domku – chaty postavené v kombinaci cihla a dřevo. Hasiči požár dostali rychle pod kontrolu, úplnou likvidaci požáru velitel zásahu nahlásil 23 minut po půlnoci. Požár způsobil škodu za 100 000,–. Příčinu vzniku požáru šetří vyšetřovatel HZS.