Pondělí 22. července 2019, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner hasičskávyzbrojna 970 OK
Zásahy | Česká republika
Banner Kobit THZ 600x90 OK

K požáru zděné chaty v obci Voznice na Příbramsku vyslalo operační středisko hasiče ze stanice HZS Příbram a Dobříš, společně s nimi dobrovolné hasiče obcí Dobříš a Stará Huť. Chatu plameny zasáhly v celém rozsahu, v 09:10 se podařilo požár dostat pod kontrolu.

Hasiči požár zlikvidovali ve 12 hodin. Termokamerou vyhledávali možná ohniska. Způsobená škoda je předběžně stanovena na 1 milion Kč, uchránit se podařilo hodnoty za 50.000 Kč. Hasiči pracují s dvěma verzemi vzniku požáru – technická závada na elektroinstalaci nebo nedodržení bezpečné vzdálenosti hořlavých látek od komína.

Mezi Chotinou a Kaceřovem na Severním Plzeňsku sjelo osobní auto do hlubokého příkopu. Vyproštění nebylo potřeba, řidička se dostala z havarovaného vozu před příjezdem jednotek z Košutky a Plas. Hasiči poskytli řidičce předlékařskou pomoc. Z důvodu podezření na poranění krční páteře jí nasadili krční límec. Z vozidla neunikly žádné provozní kapaliny. Po dobu zásahu a policejního vyšetřování hasiči na místě řídili dopravu kyvadlově.

Na linku tísňového volání byl oznámen požár bývalé hospody v Moskevské ulici ve Starém Jiříkově. K požáru vyjela jednotka HZS ÚK ze stanice Šluknov a dobrovolné jednotky z Jiříkova, Šluknova a Rumburku.

Hasiči provedli průzkum, zda se v budově někdo nenachází. Nikdo nebyl nalezen. Hořelo v přízemí, během zásahu se propadly stropy. Hasiči požár lokalizovali 3:06 a zlikvidovali v 5:18. Škoda a příčina vzniku požáru se vyšetřují.

Foto: Hasiči Jiříkov

Dvě jednotky profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolných hasičů z Kostelce nad Orlicí vyjely po sedmé hodině ráno k dopravní nehodě, která se stala u Doudleb nad Orlicí. Řidič terénního pick-upu z dosud nejasných příčin sjel z vozovky do odvodňovacího příkopu. Při příjezdu hasičů byl muž v péči záchranné služby, která jej následně převezla do nemocnice. Hasiči zajistili vozidlo proti požáru a úniku provozních kapalin. Vyproštění vozidla zpět na vozovku zajistil kolega zraněného řidiče. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Banner Kobit THZ 970*150 OK