Pondělí 16. prosince 2019, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner mototruck OK
Zásahy | Česká republika

Na linku tísňového volání byl oznámen požár nákladního vozu, který hoří zespodu, u obce Bořislav, okres Teplice. K požáru vyjela jednotka HZS ÚK ze stanice Teplice a dobrovolné jednotky z Žalan a Chotiměři. Požár zasáhl celé vozidlo převážející kuchyňské spotřebiče.

Silnice byla v obou směrech uzavřena. Hasiči požár zlikvidovali v 19:51. Z nádrže auta uniklo do půdy zhruba 50 litrů nafty. Bylo informováno Životní prostředí. Na místo byla povolána Správa a údržba silnic.

Banner Recyklujte s hasiči 600
  • ▶ Video

Přeháňky a bouřky dnes řádily i na Královéhradecku, zejména silný vítr lámal stromy. K několika případům vyjížděli například hasiči z Dobrušky, Nového Města nad Metují, Kostelce nad Orlicí, Českého Meziříčí a další.

K pádu dvou stromů došlo i na hlavním tahu mezi Rychnovem nad Kněžnou a Náchodem u Nového Města nad Metují, stromy zde částečně blokovaly silnici. Hasiči provedli rozřezání pomocí motorové pily, na místě spolupracovali s Městskou policií Nové Město nad Metuji a Policií ČR.

V odpoledních hodinách jel devětatřicetiletý řidič osobním vozidlem Škoda Octavia ve směru od Kopidlna na Nouzov. V Budčevsi na přímém úseku vozovky se zřejmě plně nevěnoval řízení, přejel vlevo do protisměru, kde na krajnici poškodil reklamní tabuli a poté narazil do betonového mostku.

Řidič utrpěl těžké zranění, se kterým byl hospitalizován v Oblastní nemocnici v Jičíně. Vliv alkoholu byl u řidiče vyloučen, celková škoda byla vyčíslena na 123 tisíc korun.

Banner Fireport 970