Úterý 28. ledna 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Devold 970x150 OK
Zásahy | Česká republika

Profesionální hasiči ze stanic České Budějovice a České Budějovice – Suché Vrbné vyjely do ulice Čsl. legií v Českých Budějovicích k ohlášenému požáru kuchyně. Nejednalo se o požár celé kuchyně, ale o požár průtokového ohřívače vody, který majitelka bytu ještě před příjezdem hasičů uhasila přenosným hasicím přístrojem.

Část jednotky včetně výškové techniky byla odvolána zpět na své základny. Zasahující hasiči provedli kontrolu řádného uhašení a pomocí přetlakové ventilace odvětrali zakouřený byt. Pro majitelku bytu, která se nadýchala zplodin hoření, velitel zásahu povolal ZZS. Vyšetřovatel HZS Jihočeského kraje stanovil výši vzniklé škody na Kč 10 000,– a hodnotu uchráněného majetku na Kč 500 000,–.

Banner scott 600x90 OK

K sobotní nehodě vyjela jednotka HZS SŽDC Česká Třebová v čase 5:06 vozem CAS 25/2500/400 – S 2 V L 101 v počtu 1+3 na žádost KOPIS Pardubice do České Třebové, ulice Dr.E.Beneše.

Jednotka po provedeném průzkumu zjistila, že v prudké pravotočivé zatáčce došlo k vyjetí osobního vozidla Hyundai Accent do protisměru, kde narazilo do kovového zábradlí. Na místě bylo provedeno zajištění vozidla proti požáru, sorbentem likvidovány uniklé provozní látky na vozovce a pomocí navijáku z CAS 25 bylo vozidlo vyproštěno z kovového zábradlí a odstaveno mimo silnici 1/14.

Hasiči z Klatov a Přeštic vyslalo operační středisko mezi obce Roupov a Merklín k dopravní nehodě osobního auta. U křižovatky se silnicí vedoucí na Otěšice/Soběkury se převrátilo do příkopu vozidlo na bok. Ve vozidle cestovaly dvě osoby, obě před příjezdem jednotek ošetřila ZZS.

Hasiči zajistili místo nehody a prohledávali okolí z důvodu podezření, že ve voze cestovalo víc lidí. To se nepotvrdilo, nikdo další nebyl nalezen. Pro policii hasiči nasvítili místo nehody.

Banner Agrotec 970x150 OK