Neděle 19. ledna 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Hagemann OK
Zásahy | Česká republika
Banner hts jirny vole ne žádný slabý 600*90 OK

Celkem čtyři jednotky hasičů byly vyslány k Frymburku, části obce Blatná k ohlášenému požáru trávy. K požáru došlo při pálení, kdy se dvě ohniska rozšířila až na plochu přibližně 300 × 100 metrů. Požár se podařilo profesionálním hasičům ze stanic Frymburk a Český Krumlov a dobrovolným hasičům obcí Frymburk a Černá v Pošumaví do půlhodiny od příjezdu první cisterny na místo.

Úplnou likvidaci požáru velitel zásahu nahlásil v 14:25 hodin. Poté se všechny jednotky vrátily zpět na své základny. Při požáru nevznikla žádná škoda.

Osm minut po jedenácté hodině dopoledne vyjely čtyři jednotky hasičů k požáru louky a částečně i lesa, který způsobilo pálení klestí v lokalitě Bečkov u Bernartic na Trutnovsku. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Trutnova, dobrovolní hasiči ze Žacléře, Trutnova – Horního Starého Města a Bernartic.

Požár zasáhl plochu zhruba 20 krát 30 metrů a během chvíle se rozšířil i na blízký les, kde na ploše 10 krát 20 metrů poškodil několik stromků. Hasiči dostali požár pod kontrolu v 11:42 hodin a ohniska dohasili v jednu hodinu odpoledne.

Banner Stimax.cz 970