Požár v motorové části osobního automobilu likvidují hasiči v Kralových Varech.
Zásahy | Česká republika
Na 99. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu zasahují složky IZS u nehody osobního automobilu. Na místo letí vrtulník LZS, dálnice je dočasně uzavřena.
Havlíčkobrodští profesionální hasiči zasahovali u dopravní nehody šesti osobních vozidel na komunikaci u Skuhrova. Nehoda se obešla bez zranění osob. Hasiči havarovaná vozidla a místo události technicky zabezpečili.

U Čichalova hořela skládka odpadu, požár likvidovalo šest jednotek hasičů
S požárem odpadu a pneumatik na skládce u Čichalova na Karlovarsku bojovalo v neděli odpoledne šest jednotek hasičů. Požár zasáhl plochu zhruba padesát krát sto metrů.…

Profesionální hasiči ze stanice Děčín vyjeli na děčínskou ferratu. Důvodem zásahu byla záchrana mladé ženy, které došly síly a sama se nedostala zpět z ferraty. V tu chvíli byla několik desítek metrů nad zemí.
Taková záchrana nebyla na ferratě první, například před měsícem hasiči pomáhali mladé dívce, která také uvízla nahoře.
Na parkovišti supermarketu Kaufland v Táboře vytekl po technické závadě z nádrže osobního automobilu značky Renault Scénic benzín. Profesionální hasiči z táborské stanice benzín ze silnice vyčistili sorbentem a zároveň u Renaultu provizorně opravili přívodní hadičku.
Táborští profesionální hasiči vnikli společně se ZZS do bytu v ulici Táboritů v Sezimově Ústí. Zraněnou osobu uvnitř hasiči pomohli snést do sanitky.
U požáru budovy v obci Novosedly na Břeclavsku zasahuje pět hasičských jednotek.
Několik jednotek hasičů vyjelo do Hradiště k požáru skládky Činov na Karlovarsku. Požár zasáhl i uskladněné pneumatiky. Hustý černý dým byl vidět několik desítek kilometrů daleko.

Jedna osoba byla zraněna po nehodě osobního automobilu ve Stachovicích
Dvě jednotky hasičů zasahovaly v neděli odpoledne u dopravní nehody osobního automobilu ve Stachovicích (okres Nový Jičín). Zraněna byla jedna osoba.

Požár traktoru v Krnově způsobil škodu za 950 tisíc korun
V neděli odpoledne zasahovaly dvě jednotky hasičů u požáru traktoru v Krnově – Pod Bezručovým vrchem. Událost se obešla bez zranění, škoda byla předběžně vyčíslena na…
Na základě ohlášení na tísňovou linku vyjela profesionální jednotka ze stanice Soběslav do Sokolské ulice ve Veselí nad Lužnicí, kde měla vniknout do domu, ve kterém byla osoba s možným infarktem.
Když hasiči přijeli na uvedenou adresu, byl muž u otevřených vchodových dveří. Hasiči jej uložili do lehátka a po příjezdu ZZS transportovali do sanitky.
Žádná škoda nevznikla při požáru odpadu, který hořel v Železniční ulici v Českém Krumlově. Požár uhasili místní profesionální hasiči.
Jednotka profesionálních hasičů z Pacova zasahovala u dopravní nehody motocyklu na komunikaci u obce Zlaténka. Z místa zdravotníci letecky transportovali do nemocnice jednu zraněnou osobu. Hasiči na havarovaném motocyklu provedli protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili.
Frymburští profesionální hasiči vyjeli ve Frymburku k vyhledání ztraceného lodního motoru. Po domluvě s majitelem jednotka nezasahovala – z motoru nevytekly žádné provozní kapaliny, nehrozilo tudíž žádné bezprostřední nebezpečí.
Českobudějovičtí profesionálové vyjeli do Vidova k odchytu přibližně 60 cm dlouhé užovky. Podle oznamovatelky měla být užovka ve skleníku. Hasiči však žádnou nenašli.

Hasiči z lezeckého družstva stanice Semily vyrazili na Kozákov k záchraně paraglidisty, který uvízl kousek pod startovací plochou na buku ve výšce asi dvanácti metrů. Muž byl zavěšený ve vzduchu, nebyl zraněn.
Vyproštění paraglidisty bylo pro hasiče náročnější než jindy, neboť v přístupu k muži překážely větve a zamotané části padáku. Před 14. hodinou stál nezraněný muž opět na zemi.
U Studené, části obce Horní Pole vytekl z proražené nádrže osobního automobilu na lesní cestu motorový olej. Průzkum, který provedla dačická profesionální jednotka, ukázal, že olej zůstává na cestě, neodtéká do blízké vodní nádrže.
Na likvidaci oleje však nebylo možné použít prostředky z výbavy HZS, protože olej byl více v trávě než na cestě. Hasiči proto preventivně na blízký přítok nádrže instalovali nornou stěnu. Vyteklý olej zlikviduje následující den majitel pozemku.
Ve Vejprnicích hasiči z Nýřan otevřeli byt, zraněnou osobu pomohli ZZS transportovat do nemocnice.
Blatenští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Bělčic byli v Bělčicích vysláni k ohlášenému požáru pergoly. Požár vycházel z propan-butanové láhve umístěné v pergole. Hasiči požár uhasili během několika minut. Ještě před tím, než hasiči přijeli, se popálila jedna osoba.
Zdravotníci ji do nemocnice transportovali letecky. Škoda způsobená požárem činí 50 000,–, hodnota uchráněného majetku je 500 000,–. Příčinu vzniku požáru šetří vyšetřovatel HZS.
Generální partneři
- hasičské vybavení
- www.vyzbrojna.cz
- info@vyzbrojna.cz
- +420 567 304 242
- sanace po požáru
- www.mibag.cz
- info@mibag.cz
- +420 257 951 285
- značková výstroj pro hasiče
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- hadice a vybavení
- www.phhp.cz
- prodej@phhp.cz
- +420 466 985 890
Partneři
- dodavatel hasičské techniky
- www.mototruck.cz
- mototruck@mototruck.cz
- +420 731 777 803
- odsávání zplodin
- www.plymovent.cz
- info@plymovent.cz
- +420 778 762 259
- skládací záchytné vany
- www.eccotarp.eu
- info@eccotarp.com
- +420 325 514 723, +420 737 802 153
- Program podpory hasičů
- www.csgfoundation.com
- info@csgfoundation.com
- prodej, servis, výroba přestaveb a úprav vozidel
- www.autoeder.cz
- prestavby@autoeder.cz
- +420 359 807 389
- hasičské vybavení
- www.perspekta.cz
- brno.centrala@perspekta.cz
- +420 731 825 858
- #JSMEJEDNIZVAS
- www.proizs.cz
- info@proizs.cz
- +420 770 134 280
- hasičská technika
- www.tatra.cz
- tatra@tatra.cz
- 556 491 111
- český výrobce speciálních hasičských rukavic a obuvi
- www.holik-international.cz
- info@holik-international.cz
- +420 577 125 500
- mobilní aplikace pro vyhlášení poplachu jednotkám
- www.hasinet.cz
- info@hasinet.cz
- profesionální přenosné detektory plynů pro hasiče
- www.detektory-plynu.cz
- info@detektory-plynu.cz
- +420 466 655 488
- hasičská technika
- www.scania.cz
- jaroslav.bezdekovsky@scania.cz
- 739 548 721
- čtyřkolky nejen pro hasiče
- www.ctyrkolky-bce.cz
- info@ctyrkolky-bce.cz
- +420 267 315 730
- hasičské vybavení
- www.eurofire.cz
- eurofire@eurofire.cz
- +420 577 320 382
- vše pro dobrovolné hasiče
- www.dobraci.sk
- dobraci@dobraci.sk
- +421 903 713 769
- značková aramidová vlákna
- www.teijinaramid.com
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- hasičská technika
- www.tht.cz
- tht@tht.cz
- 461 755 111
- hasičské vybavení a požární ochrana
- www.3monrescue.cz
- info@3monrescue.cz
- +421 918 641 394
- profesionální oděvy pro hasiče a obuv HAIX
- www.deva-fm.cz
- deva@deva-fm.cz
- +420 558 448 338
- hasičská technika
- www.zht.cz
- info@zht.cz
- +420 580 582 966
- bezfluorové hasicí technologie
- www.hexfire.eu
- info@hexfire.eu
- hasičské vybavení
- www.probo-nb.cz
- info@probo-nb.cz
- +420 487 723 993
- Sbírejte vysloužilé elektrospotřebiče!
- www.recyklujteshasici.cz
- info@recyklujteshasici.cz
- +420 731 822 540
- požární ochrana
- www.azjiskra.cz
- azjiskra@azjiskra.cz
- +420 266 710 941
- lanový přístup & záchrana
- www.skyman.cz
- skyman@skyman.cz
- +420 737 049 489
- funkční termoprádlo
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- zastoupení Wawrzaszek ISS pro ČR
- www.wiss.cz
- L.stepanik@wiss.cz
- +420 608 180 668
- výrobce hasičské techniky
- www.kobit-thz.cz
- info@kobit-thz.cz
- +420 469 699 412
- požární a bezpečnostní vybavení
- www.stimax.cz
- info@stimax.cz
- +420 472 714 017



