Čtvrtek 18. července 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Zásahy | Česká republika

Profesionální hasiči z Rosic a Velké Bíteše zamířili na 170. kilometr dálnice D1 k nehodě osobního automobilu. Osobní auto zůstalo po střetu se srnkou u středových svodidel dálnice ve směru na Prahu.

Hasiči z Rosic uklidili komunikaci od následků nehody a zajistili odtažení nepojízdného vozidla na nejbližší odpočívadlo. Při nehodě se zranila matka s dítětem, ZZS JMK převezla oba zraněné k dalšímu ošetření.

Jednotku z PS Střed vyslalo operační středisko k možnému úniku plynu v objektu AVE ve Cvokařské ulici v Plzni. Společně s hasiči na místo dorazili zástupci plynáren. V objektu byl chvílemi skutečně cítit plyn, ale detekční přístroje nezaznamenaly žádné koncentrace methanu.

Jednotka z místa přejížděla následně k dalším nahlášeným únikům plynu – postupně do ulic U Prazdroje, Guldenerově a Koterovské. Na všech místech se událost opakovala – silný zápach plynu bez naměřených hodnot. Hasiči se vrátili zpátky do areálu AVE, kde nalezli možný zdroj zápachu v odpadu plastů. Zápach se šířil po okolí podle povětrnostních podmínek.