Úterý 3. října 2023, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Zásahy | Česká republika

Hasičské jednotky – profesionální z Králíků a dále dobrovolné z Červené Vody a Králíků směřovaly do Dolní Moravy, kde v neděli 7. září v 18.53 hodin hořel autobus. V autobuse zaplněném cestujícími začaly šlehat plameny z motorového prostoru.

Cestující stačili včas autobus opustit a před příjezdem hasičů byl k uhašení plamenů použit hasicí přístroj. Požár zlikvidovali hasiči. Škoda byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun a uchránit se podařilo majetek ve výši 100 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla pravděpodobně technická závada na motorové brzdě.

Čtyři hasičské jednotky likvidovaly v neděli 7. září v 15.26 hodin požár stohu v Libchavách na Orlickoústecku. Při příjezdu hasičů na místo byl již celý stoh v plamenech. Jednalo se o 450 balíků slámy. Stoh se nechal po dohodě s majitelem dohořet za dohledu hasičů.

Místní dobrovolná jednotka hasičů na místě dohlížela až do pondělního rána. Škoda byla předběžně vyčíslena na 120 tisíc korun. Za příčinou vzniku požáru bude zřejmě hra dětí. Případ vyšetřují policisté.