Středa 31. května 2023, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Zásahy | Česká republika

Ke střetu osobního automobilu a vlaku do obce Bratkovice na Příbramsku, k železničnímu přejezdu číslo P544, vyjeli profesionální hasiči z Příbrami, drážní hasiči z Prahy a Plzně, záchranáři a policisté.

Při nehodě byla usmrcena spolujezdkyně z osobního automobilu. Řidič byl s těžkými zraněními převezen do nemocnice. Škoda byla celkem vyčíslena na 280 000 Kč (80 000 vlak, 200 000 automobil). Dle zjištění na místě mimořádné události bylo přejezdové zabezpečovací zařízení v době nehody v činnosti a prozatím nic nenasvědčuje tomu, že by tomu bylo jinak.

Příslušníci jednotek HZS Praha st. 1 a 5 likvidovali na Nám. Jiřího z Lobkovic vodou z vlastního zdroje požár v bytové jednotce ve 2. nadzemním podlaží obytného domu. Při požáru byly zplodinami hoření lehce intoxikovány uživatelky bytu, které byly preventivně ošetřeny ZZS.

Požárem byla zničena část zasaženého pokoje a vybavení na ploše cca 2 × 2 m. Sálavým teplem bylo poškozeno ostatní vybavení pokoje. Zplodinami hoření byla poškozena povrchová úprava stěn a stropů a zařízení ve větší části celé bytové jednotky.