Pondělí 17. května 2021, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Zásahy | Česká republika

Plameny pohltily zahradní chatku ve Valašském Meziříčí – Hrachovci na Vsetínsku. Požár likvidovaly tři jednotky hasičů, a to ze stanice Valašské Meziříčí, Hrachovce a Zašové. Třemi proudy hasební vody měli hasiči požár během krátké chvíle zlikvidovaný. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů, který jako příčinu vzniku požáru stanovil nedbalostní jednání při manipulaci s otevřeným ohněm. Škodu předběžně stanovil na pět tisíc korun.

Tři osobní vozidla havarovala na silnici č. 11 v katastru části Vamberk – Peklo. Všichni účastníci nehody byli při příjezdu hasičů na místo události mimo havarovaná auta. Jednotky zabezpečily vozy protipožárními opatřeními a zasypaly uniklé provozní kapaliny sorbentem.

Zdravotnická záchranná služba převezla do zdravotnického zařízení jednu osobu. V místě se muselo projíždět s opatrností, byla poškozená svodidla a na vozovce zůstaly nečistoty. Po došetření ze strany Policie ČR pomohli hasiči s naložením havarovaných aut na odtah a postarali se o úklid vozovky.

Mezi obcemi Střevač a Bystřice došlo ke srážce dvou osobních vozidel. K dopravní nehodě byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Jičín a JSDH Libáň. Zdravotničtí záchranáři si převzali do péče celkem pět lidí. Hasiči zabezpečili vozidla a zajistili je proti vzniku požáru.

U jednoho z aut unikla brzdová kapalina, jednotky ji zasypaly sorpčním materiálem a zlikvidovaly. Obě auta byla naložena na odtah a komunikace byla zprůjezdněna.