Neděle 21. července 2019, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner CARent 970 OK
Zásahy | Česká republika
Banner WAWRZASZEK ISS 600 OK

Dvě jednotky hasičů vyjížděly k nahlášenému požáru chatky v hradecké části Svinary. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost při vaření, požár měli hasiči během pár minut pod kontrolou, likvidace byla ohlášena v 10:25 hod.

V objektu se v době požáru nikdo nenacházel, nikdo nebyl zraněn. Škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun, díky zásahu se podařilo uchránit hodnoty ve výši 200 tisíc korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice a dobrovolná jednotka Hradec Králové – Svinary.

Vážná dopravní nehoda dopoledne zablokovala provoz na silnici I/6 u Bochova. Do nákladního auta narazila zezadu dodávka, v kabině dodávky zůstal zaklíněný řidič. Přivolaní hasiči museli muže vyprostit s použitím hydraulických nástrojů.

Posádka záchranné služba povolala pro transport zraněného vrtulník, jeho přistání zajistili hasiči na bochovském hřišti. Po odklizení havarovaných vozidel byl před polednem provoz na silnici opět plně obnovený.

Jednotky HZS Kladno a SDH Hostivice, Hostouň a Unhošť vyjely k požáru dvou osobních automobilů na parkovišti před ubytovnou v Jenči. Požár se z vozidel rozšířil na venkovní stěnu objektu a přes okno přeskočil do jedné místnosti.

Hasiči za pomoci policistů evakuovali z budovy 15 nezraněných osob a pak požár zlikvidovali dvěma C proudy. Příčinami jeho vzniku se zabývá vyšetřovatel HZS Středočeského kraje, který přímé škody vyčíslil na 250 tis. korun. Včasným zásahem hasiči uchránili hodnoty za dva miliony.

Banner Fireport 970