Úterý 11. srpna 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner MEVA OK
Zásahy | Česká republika
Banner Meva 600

V ulici Chelčického v Hradci Králové zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice kvůli podezření na únik plynu v prostorech domu. Průzkumem jednotka zjistila, že plyn skutečně v suterénních prostorech unikal, byl ale uzavřen ještě před příjezdem hasičů na místo události.

Ti následně prostory domu odvětrali. Dále provedla jednotka kontrolní měření v odvětrávací šachtě, kde zachytila vyšší hodnoty koncentrace plynu v ovzduší. Z toho důvodu nařídil velitel zásahu zákaz používání plynového spotřebiče a zákaz otevření přívodu plynu do doby, než budou opraveny.

K dopravní nehodě motocyklu do katastru části Šediviny vyjížděli profesionální hasiči ze stanice Dobruška a JSDH Deštné v Orlických horách. Hasiči poskytli osobě z motorky první předlékařskou pomoc, následně byla předána do péče zdravotníků a hasiči jim asistovali.

Dále se jednotky postaraly o havarovaný motocykl, provedly na něm opatření proti vzniku požáru a zlikvidovaly uniklé provozní kapaliny. Po naložení motorky na odtah zajistili hasiči úklid vozovky.

Banner MEVA OK