Jihlavští profesionální hasiči provedli odstranění uniklého oleje z komunikace za pomoci sorbentu.
Zásahy | Česká republika

Řidič opravoval v městské části Valašské Meziříčí – Krásno nad Bečvou vozidlo, druhé do něj narazilo
Z důvodu provedení opravy výfuku zastavil řidič osobního vozidla zn. Ford Mondeo u krajnice vozovky na ulici Křižná v městské části Valašské Meziříčí – Krásno nad Bečvou…
Hodinu a půl po půlnoci ze středy na čtvrtek vyjížděli profesionální i dobrovolní hasiči z Jaroměře do Nádražní ulice do areálu firmy obchodující se stavebninami. Zde byl hlášen požár hromady uhlí ve skladu. Hasiči průzkume zjistili, že se jedná o požár krycí plachty na uhlí v menším rozsahu.
Po uhašení plachty bylo rozhrnuto doutnající uhlí pod plachtou a několikrát byla změřena jeho teplota. Byla provedena protipožární opatření a hasiči se kolem třetí hodiny ranní vrátili zpět na základny.
Na linku tísňového volání byl ohlášen kouř z transformátoru. Zasahující jednotka profesionálních hasičů ze stanice Havlíčkův Brod místo události zajistila a následně předala přivolanému pracovníkovi energetické společnosti.
Mezi Kočínem a Kopydlem jednotky HZS Plasy a SDH Kralovice zajistili okolí spadlého vodiče. Po vypnutí el. proudu technikem ČEZ jiskření ustalo.
V Lomničce hasiči z Plas zlikvidovali požár od spadlého transformátoru vysokého napětí. Před zahájením zásahu energetici zajistili vypnutí el. proudu.
Přímo v centru Velké Bíteše havaroval osobní vůz. Nehoda se obešla bez zranění. Na místě zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči z Velké Bíteše.
Padlý strom na komunikaci u obce Hospříz likvidovala profesionální jednotka ze stanice Jindřichův Hradec. Jednotka provedla úklid stromu z komunikace a vrátila se na základnu.
Jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů ze Svitav, Litomyšle, Ústí nad Orlicí, Horní Sloupnice, Dolní Sloupnice a HZSP ČD České Třebové vyjely k mimořádné události v obci Sloupnice u Litomyšle. Celkem 5 m od čerpací stanice hořely dva traktory. Hasiči pomocí pěny začali s hašením směrem od čerpací stanice, aby nedošlo k rozšíření požáru na čerpací stanici.
Na místo se dostavil vyšetřovatel příčin požárů HZS Pardubického kraje, který předběžně vyčíslil škodu na 7 mil. Kč. Po dohašení probíhala na místě zásahu dalších 8 hodin dohlídka místní jednotky a zaměstnanců Zemědělského družstva, jehož předsedovi bylo místo předáno.
Jednotka profesionálních hasičů ze stanice Jihlava provedla otevření dveří bytu v Domově s pečovatelskou službou na ulici Za Prachárnou v Jihlavě.
Hasiči z Plas vyjeli ve směru na Kralovice, v serpentinách za městem havaroval motocykl. Řidič vyvázl bez zranění. Provozní kapaliny neunikly. Místo události si převzala PČR.

- ▶ Video
V Plzni k požáru zahrádek v Jateční ulici vyslalo operační středisko jednotky HZS Střed, HZS Košutka, SŽDC Plzeň a SDH Doubravka. Oheň poničil dvě kolny. Oheň napáchal škody do pěti tisíc korun.
Na 97. km dálnice D1 ve směru na Brno havaroval osobní vůz. Po nehodě skončil mimo dálniční těleso převrácený na boku. Při nehodě se lehce zranila dvoučlenná posádka vozidla a skončila v péči zdravotníků. Hasiči provedli na havarovaném vozidle protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili.
Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byl provoz na dálnici omezen.
Ve Vejprnicích hasiči z Nýřan na žádost PČR otevřeli byt, uvnitř nalezena osoba bez známek života.
Ve Strakonicích v ulici Blatenská odstranili profesionální hasiči ze stanice Strakonice hnízdo nebezpečného hmyzu.
Třebíčští profesionální hasiči otevřeli dveře bytu, ve kterém hrozilo nebezpečí z prodlení na ulici Spojenců v Třebíči.

Dobrovolná jednotka z Hradce nad Moravicí likvidovala sršní hnízda v prostorách bytové domu v ulici Hradecká v obci Hradec nad Moravicí – Žimrovice.
Obsluha linky tísňového volání Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina přijala oznámení o dopravní nehodě motocyklu v Přibyslavi. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Havlíčkův Brod společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Přibyslavi.
Při nehodě se zranila jedna osoba. Hasiči pomohli zdravotníkům s ošetřením zraněné osoby a s následným transportem do vrtulníku letecké záchranné služby. Následně hasiči havarovaný motocykl a místo události technicky zabezpečili.
V Horšovském Týně byl požár kuchyňské linky zlikvidován bez zásahu jednotek PO. Na místo vyjel pouze vyšetřovatel příčin požárů. Předběžně škody odhadl na 20 tisíc korun. Požár vznikl v důsledku nedbalosti.
Dobrovolní hasiči ze Sobotky odstraňovali sršní báň ze štítu chaty v rekreační oblasti poblíž Mladějova. Zpět na zbrojnici byli v 18:55.
Generální partneři
- značková výstroj pro hasiče
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- hasičské vybavení
- www.vyzbrojna.cz
- info@vyzbrojna.cz
- +420 567 304 242
- sanace po požáru
- www.mibag.cz
- info@mibag.cz
- +420 257 951 285
- hadice a vybavení
- www.phhp.cz
- prodej@phhp.cz
- +420 466 985 890
Partneři
- Sbírejte vysloužilé elektrospotřebiče!
- www.recyklujteshasici.cz
- info@recyklujteshasici.cz
- +420 731 822 540
- www.lifeline.cz
- info@lifeline.cz
- +420 732 214 475
- dodavatel hasičské techniky
- www.mototruck.cz
- mototruck@mototruck.cz
- +420 731 777 803
- zastoupení Wawrzaszek ISS pro ČR
- www.wiss.cz
- L.stepanik@wiss.cz
- +420 608 180 668
- funkční termoprádlo
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- prodej, servis, výroba přestaveb a úprav vozidel
- www.autoeder.cz
- prestavby@autoeder.cz
- +420 359 807 389
- Drony DJI - Enterprise
- www.stablecam.com
- smely@stablecam.com
- +420 464 609 501
- hasičské a záchranné systémy
- www.zahas-technics.eu
- info@zahas-technics.eu
- +420 774 498 883
- požární a bezpečnostní vybavení
- www.hoc-teplice.cz
- info@hoc-teplice.cz
- +420 724 959 283
- značková aramidová vlákna
- www.teijinaramid.com
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- výrobce hasičské techniky
- www.kobit-thz.cz
- info@kobit-thz.cz
- +420 469 699 412
- hasičské vybavení a požární ochrana
- www.3monrescue.cz
- info@3monrescue.cz
- +421 918 641 394
- Párty stany, skládací stoly, židle
- www.tentino.cz
- obchod@tentino.cz
- +420 777 258 220
- hasičské vybavení
- www.eurofire.cz
- eurofire@eurofire.cz
- +420 577 320 382
- hasičská technika
- www.tht.cz
- tht@tht.cz
- 461 755 111
- hasičská technika
- www.tatra.cz
- tatra@tatra.cz
- 556 491 111
- požární ochrana
- www.azjiskra.cz
- azjiskra@azjiskra.cz
- +420 266 710 941
- Svítilny pro profesionály
- www.eurolamp.cz
- eurolamp@eurolamp.cz
- +420 603 160 870
- lanový přístup & záchrana
- www.skyman.cz
- skyman@skyman.cz
- +420 737 049 489
- hasičská technika
- www.zekacz.cz
- zekacz@zekacz.cz
- 603 228 481
- profesionální oděvy pro hasiče a obuv HAIX
- www.deva-fm.cz
- deva@deva-fm.cz
- +420 558 448 338
- hasičská technika
- www.zht.cz
- info@zht.cz
- +420 580 582 966
- odsávání zplodin
- www.plymovent.cz
- info@plymovent.cz
- +420 778 762 259
- vše pro dobrovolné hasiče
- www.dobraci.sk
- dobraci@dobraci.sk
- +421 903 713 769
- hasičské vybavení
- www.probo-nb.cz
- info@probo-nb.cz
- +420 487 723 993
- chorvatský výrobce hasičské EN 15090 zásahové obuvi
- www.saffobuv.cz
- zbynek.buchtik@jelen.hr
- +420 605 113 876
- český výrobce speciálních hasičských rukavic a obuvi
- www.holik-international.cz
- info@holik-international.cz
- +420 577 125 500
- skládací záchytné vany
- www.eccotarp.eu
- info@eccotarp.com
- +420 325 514 723, +420 737 802 153
- hasičská technika
- www.scania.cz
- jaroslav.bezdekovsky@scania.cz
- 739 548 721
- profesionální přenosné detektory plynů pro hasiče
- www.detektory-plynu.cz
- info@detektory-plynu.cz
- +420 466 655 488
- hasičské vybavení
- www.perspekta.cz
- brno.centrala@perspekta.cz
- +420 731 825 858