Jednotka HZS Praha stanice 7 likvidovala následky dopravní nehody osobního automobilu na ulici K Barrandovu. Bylo provedeno odpojení AKU a zasypání uniklých provozních kapalin sorbentem.
Zásahy | Česká republika

Téměř sedm hodin zasahovali hasiči na dálnici u Popůvek, převrácený kamion vrátili zpět na kola
Krátce před třetí hodinou ráno přijalo Krajské operační a informační středisko HZS JMK informaci o dopravní nehodě kamionu na 183. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno.
V Rapotíně hořela uskladněná kukuřice v kotelně rodinného domu, škoda byla vyčíslena na 10 tisíc
Zahoření odpadu, části dřeva a uskladněné kukuřice v kotelně rodinného domku v Rapotíně na Šumperku likvidovali jen chvíli po půlnoci profesionální a dobrovolní hasiči,…
Dvoumilionovou škodu způsobily plameny v Kladně na Pardubicku, u požáru zasahovalo sedm jednotek
Ve středu 6. listopadu v 0.22 hodin vyjíždělo sedm hasičských jednotek k požáru (profesionální z Hlinska a dobrovolné z Krouny, Hlinska, Kladna, Dědové, Skutče a…
Úklid benzinu, který vytekl ze zaparkovaného osobního vozidla provedla místní profesionální jednotka na Železnické ulici v Jičíně.
Jednotky vyjely k požáru mražáku v rodinném domě. Hasiči nasadili vysokotlaký proud a objekt odvětrali.
Zasahující jednotky:
SDH HruškySDH TýnecPS HodonínSDH MikulčiceHasiči ze stanice Plzeň-Střed pomocí vysokotlakého proudu zlikvidovali v Lobzích požár kontejneru. Na auta zaparkovaná v blízkosti kontejneru se oheň nerozšířil. Požár napáchal škody za 7,5 tisíc korun.
Jednotka HZS Praha 1 byla vyslána k případu zápachu v domě na Vinohradské ulici. Průzkumem na místě bylo zjištěno, že se jednalo o zahoření prachu a suti, ke kterému došlo v jednom z bytů cca ve 20.30. Uhašeno dělníky.
Šest profesionálních a více než dvě desítky dobrovolných hasičů se společně s Policií ČR a ZZS ve Střelských Hošticích podíleli na hledání pohřešované osoby. Ta byla nalezena před 22. hodinou. Zásah strakonických profesionálů i hasičů jednotek SDH obcí Volenice a Střelské Hoštice byl ukončen.
V Horažďovicích v ul. Tyršova místní jednotka HZS zlikvidovala vysokotlakem požár nahromaděného listí. Pálení nebylo hlídané. Ke škodě nedošlo.
Technická závada na elektroinstalaci byla příčinou vzniku požáru elektrohodin v bytovém domě v Lipenské ulici v Českých Budějovicích. Požár uhasili během několika minut profesionální hasiči z českobudějovické stanice. Vzniklou škodu vyšetřovatel HZS stanovil na Kč 50 000,–, hodnota uchráněného majetku je také Kč 50 000,–.
Nouzové otevření dveří bytu si českobudějovičtí profesionálové připsali na Suchovrbenském náměstí v Českých Budějovicích.
Jednotka HZS Jihomoravského kraje stanice Lidická zasahovala krátce před dvacátou hodinou v Brně – části Černovice u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Na místě byly dvě zraněné osoby, které ošetřila ZZS, hasiči provedli protipožární opatření a sanaci vozovky sorbentem.
Na linku tísňového volání bylo oznámeno havarované osobní auto v příkopu u Radejčína okres Ústí nad Labem. K dopravní nehodě vyjela jednotka HZS ÚK ze stanice Ústí nad Labem.
Uvnitř havarovaného vozu byl zaklíněný zraněný člověk. Hasiči jej vyprostili a předali Zdravotnické záchranné službě. Vozidlo, které bylo napíchnuto na proražené zábradlí můstku, bylo vytaženo z příkopu jeřábem.

Hasiči asistovali záchranářům a policistům při nehodě v Holešově, sraženého chodce transportoval vrtulník
Včera v 19:47 hodin byl vyhlášen poplach hasičům profesionální a dobrovolné jednotky stanice Holešov. Jednotky byly operačním důstojníkem vyslány na ulici Palackého, kde…
Elektrická požární signalizace ohlásila požár v objektu Chráněného bydlení Empatie na Pražské třídě v Českých Budějovicích. Průzkum na místě ukázal, že se jednalo pouze o spálenou cibuli na plotně.
Hasiči ze stanice Plzeň-Střed vyjeli do Křimic. Z nákladního vozu spadl jeden z převážených olejových transformátorů a vyteklo z něj na vozovku cca 100 litrů oleje. Mimo vozovku se látka nedostala. Hasiči úsek cca 100 metrů zasypali sorbentem.
Prostřednictvím KOPIS si velitel zásahu namísto povolal SÚS. Ta označila nebezpečný úsek příslušnými dopravními značkami a provedla závěrečný úklid.
Jednotka HZS Jihomoravského kraje ze stanice Lidická zasahovala dnes v 18:29 u dopravní nehody čtyř osobních vozidel ve Sportovní ulici. Hasiči provedli zajištění místa nehody, protipožární opatření a sanaci vozovky sorbentem.
Jednotka HZS Praha stanice 2 byla vyslána k výskytu kouře v domě na Chodecké ulici. Průzkumem na místě bylo zjištěno, že zakouření bylo způsobeno vypalováním kabelů v krytu CO. Příslušníci jednotky požár likvidovali pomocí džberové stříkačky.

Jednotky profesionálních hasičů z Hradce Králové – stanice Pražská a dobrovolných hasičů z Chlumu byly krátce po 18. hodině přivolány k dopravní nehodě, která se stala na hlavní silnici č. I/35 mezi Hradcem Králové a Hořicemi. U odbočky na Všestary se čelně střetla dvě osobní vozidla Škoda Felicia a BMW.
Při nehodě byli zraněni oba řidiči, kteří byli po prvotním ošetření převezeni záchrannou službou do nemocnice. Spolujezdec ze škodovky vyvázl bez zranění. Hasiči provedli u obou havarovaných vozidel protipožární opatření a odpojili autobaterie.
Uniklé provozní náplně zasypali sorbentem. Po zajištění a zadokumentování místa události hasiči pomohli odtahové službě s naložením jednoho auta a odtažením druhého vozidla mimo silnici. Příčiny nehody šetří Policie ČR.
Generální partneři
- hasičské vybavení
- www.vyzbrojna.cz
- info@vyzbrojna.cz
- +420 567 304 242
- sanace po požáru
- www.mibag.cz
- info@mibag.cz
- +420 257 951 285
- značková výstroj pro hasiče
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- hadice a vybavení
- www.phhp.cz
- prodej@phhp.cz
- +420 466 985 890
Partneři
- hasičská technika
- www.tht.cz
- tht@tht.cz
- 461 755 111
- odsávání zplodin
- www.plymovent.cz
- info@plymovent.cz
- +420 778 762 259
- požární a bezpečnostní vybavení
- www.stimax.cz
- info@stimax.cz
- +420 472 714 017
- hasičské vybavení a požární ochrana
- www.3monrescue.cz
- info@3monrescue.cz
- +421 918 641 394
- profesionální oděvy pro hasiče a obuv HAIX
- www.deva-fm.cz
- deva@deva-fm.cz
- +420 558 448 338
- zastoupení Wawrzaszek ISS pro ČR
- www.wiss.cz
- L.stepanik@wiss.cz
- +420 608 180 668
- hasičské vybavení
- www.eurofire.cz
- eurofire@eurofire.cz
- +420 577 320 382
- hasičská technika
- www.zht.cz
- info@zht.cz
- +420 580 582 966
- #JSMEJEDNIZVAS
- www.proizs.cz
- info@proizs.cz
- +420 770 134 280
- hasičská technika
- www.scania.cz
- jaroslav.bezdekovsky@scania.cz
- 739 548 721
- vše pro dobrovolné hasiče
- www.dobraci.sk
- dobraci@dobraci.sk
- +421 903 713 769
- profesionální přenosné detektory plynů pro hasiče
- www.detektory-plynu.cz
- info@detektory-plynu.cz
- +420 466 655 488
- požární ochrana
- www.azjiskra.cz
- azjiskra@azjiskra.cz
- +420 266 710 941
- dodavatel hasičské techniky
- www.mototruck.cz
- mototruck@mototruck.cz
- +420 731 777 803
- hasičské vybavení
- www.perspekta.cz
- brno.centrala@perspekta.cz
- +420 731 825 858
- Program podpory hasičů
- www.csgfoundation.com
- info@csgfoundation.com
- Sbírejte vysloužilé elektrospotřebiče!
- www.recyklujteshasici.cz
- info@recyklujteshasici.cz
- +420 731 822 540
- prodej, servis, výroba přestaveb a úprav vozidel
- www.autoeder.cz
- prestavby@autoeder.cz
- +420 359 807 389
- skládací záchytné vany
- www.eccotarp.eu
- info@eccotarp.com
- +420 325 514 723, +420 737 802 153
- bezfluorové hasicí technologie
- www.hexfire.eu
- info@hexfire.eu
- český výrobce speciálních hasičských rukavic a obuvi
- www.holik-international.cz
- info@holik-international.cz
- +420 577 125 500
- čtyřkolky nejen pro hasiče
- www.ctyrkolky-bce.cz
- info@ctyrkolky-bce.cz
- +420 267 315 730
- značková aramidová vlákna
- www.teijinaramid.com
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- lanový přístup & záchrana
- www.skyman.cz
- skyman@skyman.cz
- +420 737 049 489
- výrobce hasičské techniky
- www.kobit-thz.cz
- info@kobit-thz.cz
- +420 469 699 412
- funkční termoprádlo
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- hasičská technika
- www.tatra.cz
- tatra@tatra.cz
- 556 491 111
- hasičské vybavení
- www.probo-nb.cz
- info@probo-nb.cz
- +420 487 723 993



