Neděle 23. ledna 2022, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Perný víkend a výlet do Klatov

Tak je na za námi perný víkend. Pokrčovali jsme

Společné foto
v táborové hře a v sobotu večer jsme měli v naší „Carnegie Hall" opravdový koncert.

Tak je na za námi perný víkend. Pokrčovali jsme v táborové hře a v sobotu večer jsme měli v naší „Carnegie Hall" opravdový koncert.

Ještě k pátku: O páteční noci uslyšely děti opět tajemnou píseň z lesa a věděly, že to je znamení, kdy si mohou jít pro radu k překrásné éterické bytosti jménem Fatal, od které dostaly pergamen s návodem k získání kopí osudu. Ještě týž večer si pergamen přečetly a zjistily, co je čeká dále.

V sobotu ráno jsme rozjeli velkou akci „získání kopí osudu". Jednalo se o velice složitou záležitost, všechno bylo potřeba naplánovat krok po kroku. Oddíly vyfasovaly vysílačky, přesně si rozdělily, co má kdo za úkol a vyrazily na věc. Na zelených pláních už na ně čekali Půlmozci, na které platilo kouzlo neviditelnosti – OKULUS NEVIDUS. Přesto bylo potřeba chovat se naprosto tiše, protože sluch a čich mají Půlmozci vynikající. Pomocí magické flétny bylo potřeba uspat krále Strigů, ukrást mu klíč, zabavit hádankami obra, a konečně vzít kopí osudu uzamčené řetězem.

Večerní program byl v režii profesionálních muzikantů ve složení :

Láďa Spilka (muzikály Galileo, Krysař, Tajemství, Jack Rozparovač , tour Daniela Landy – Českolovensko , film Kvaska, skupiny Laspilka a Skiff )

Honza Bárta ( skupiny La Spilka, Skiff)

Honza Zázvůrek (skupina Skiff , zvukař a producent )

Kamil Tabačik (kapela Banewer, Bonga,zpěv )

Jet z Anglie – Liverpoolu ( kapela Banewer , kytara,zpěv )Celá show byla úplně výborná a děti odměňovaly naše hosty po každé písničce bouřlivým potleskem. Poté se přesunuly k táboráku, kde se hrálo a zpívalo již tzv. Unpluged. I my jsme však mohli naše hosty oslnit profesionální Fireshow jednoho z našich praktikantů.Fireshow

Neděle byla ve znamení sportů. Dopoledne takzvané sranda hry na hřišti: běh s míčem mezi koleny, se lžící a pingpongáčem v puse, housenkový běh… Odpoledne završila bojovka, kterou poslední oddíl dobíhal již v dešti. Konečně se nám trošku rozpršelo. Koho taky pořád baví to nudný sluníčko… ;-)

V neděli se nám také vystřídali pomocníci v kuchyni (fycky) opustil nás Lukáš, kterého všichni tímto zdravíme a přijel David.

Dneska jsme brzo vstávali, bohužel do rozpršeného dne. Takže místo toho, abychom se na vlak prošli, milý hospodář a hlavní vedoucí nás odvezli. Čekal nás totiž tradiční celodenní výlet do Klatov, aby dětičky mohly utrácet vaše těžce vydělané penízky ;-) . Vzali jsme s sebou hudební nástroje, rozezpívali se už ve vlaku a potom na klatovském náměstí vystřihli krásných šest písniček. Rozchod ve městě má vždycky úspěch. Kola, brambůrky, žvejkačky… že si ty děti někdy nekoupí třeba jablko… nebo mrkev…;-)

Text: Radka
Foto: Matěj Šustr

-kuw-

Sdílet
Seriál: Tábor HZS Praha