Sobota 20. dubna 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Liberecký skiatlon 2009

Dnes proběhl v areálu SKP Jablonex v Jablonci nad Nisou – Břízkách již druhý ročník závodů v běhu na lyžích určený profesionálním i dobrovolným hasičům. Závod, který byl odstartován v 11:30 hod. náměstkem ředitele HZS Libereckého kraje plk. Ing. Jaroslavem Víznerem, organizovala stanice Liberec Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje.

Na Tři krále se v krásném slunečném a mrazivém počasí na startovní čáru postavilo celkem 24 mužů z řad profesionálních hasičů, 3 členové jednotek SDH obcí a 2 ženy z jednotky SDH obce Bílá Třemešná. Nejpočetnější zastoupení měli samozřejmě pořádající profesionální hasiči HZS Libereckého kraje.

Na startu nechyběli ani zástupci krajů Královéhradeckého, Zlínského, Středočeského i profesionální hasiči hlavního města Prahy. Většina letošních účastníků si vyzkoušela trať již při loňském závodu, na startovní čáře však nechybělo také několik nových tváří.

Startovní výstřel zazněl v půl dvanácté a závodníci hromadně vyrazili na trať, která v letošním roce pro muže měřila celkem 15 km a pro ženy 10 km. První polovinu tratě běželi závodníci klasickým stylem, ve druhé mohli použít volné techniky. Na závodníky čekala náročná trať složená z jednotlivých kol dlouhých 2 500 metrů s náročným stoupáním do vrchu i cílovým sjezdem.

Muži byli opět rozděleni do tří věkových kategorií. Nejpočetněji zastoupenou skupinou závodníků byla kategorie do 35 let, ve které odstartovalo 17 závodníků, kategorie do 50 let se zúčastnilo 7 hasičů a v kategorii nad 50 let vyrazili na trať dva sportovci. V kategorii žen se utkaly, stejně jako v loňském roce, sestry Kateřina a Karolína Bergerovy.

První místo v kategorii mužů do 35 let obhájil loňský vítěz David Pross z HZS Královéhradeckého kraje stanice Rychnov nad Kněžnou v čase 0:56:58. V kategorii do 50 let zvítězil Michal Valenta z HZS Praha s časem 1:04:56.

V kategorii nejstarších závodníků, nad 50 let, si zlato odnesl Václav Karpíšek z HZS Libereckého kraje stanice Liberec, který závod zaběhl ve skvělém čase 1:06:42. Kateřina Bergerová letos porazila svou sestru, loňskou vítězku ženské kategorie, v čase 0:51:05 a získala první místo v kategorii žen. Další umístění závodníků naleznete v připojené výsledkové listině.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem závodníkům za účast. Naše poděkování patří také provozovateli areálu, ve kterém závod probíhal a v němž závodníci nalezli příjemné zázemí. Také technická četa přispěla velkým dílem k zabezpečení a zdárnému průběhu závodů.

A závod by se samozřejmě nemohl konat bez přispění našich sponzorů, jimiž v letošním roce byli Jizerské Pekárny spol. s r.o., Pivovar Konrád, Česká podnikatelská pojišťovna, Jindřiška Kvapilová – Studio Adéla a mediálního partnera Rádia Contact Liberec, jimž tímto děkujeme.