Čtvrtek 28. března 2024, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Jiří Vavruška byl v roce 2014 na Libereckém Skiatlonu nejrychlejší, na rok získal putovní přilbu

Dne 19. února 2014 se v překrásném areálu jabloneckých Břízek konal již sedmý ročník tradičního Libereckého Skiatlonu. Již před samotným závodem bylo jasné, že letošní účast bude rekordní, a to i přes nepříznivé sněhové podmínky, kterými je letošní zima charakteristická.

Ovšem ani teplé počasí a nedostatek přírodního sněhu nesebral pořadatelům elán opět uspořádat toto sportovní setkání v bílé stopě. Díky skvělé a obětavé práci personálu místního lyžařského areálu se podařilo připravit závodní okruh v délce 2000 metrů.

Muži museli absolvovat trať z převážně technického sněhu celkem 3× klasickou a 3× volnou technikou oproti ženám, které čekal stejný okruh vždy 2×. Mužem s nejrychlejším časem (37:55) se stal Jiří Vavruška z Libereckého kraje a jednoznačně tak zvítězil ve své kategorii mužů nad 35 let. Druhým v této kategorii byl David Pross z Královehradeckého kraje (39:29) a bronz získal Daniel Kouřil s HZS SŽDC Česká Třebová (39:43).

V kategorii mužů do 35 let získal první místo s časem 41:07 Aleš Zeman ze stanice Semily. Druhý v pořadí dojel David Kristejn z Pardubického kraje (42:05), na třetí místo pak stačil čas 42:10 Martinu Plškovi z Olomouckého kra­je.

V kategorii mužů nad 50 let zvítězil Michal Valenta z HZS hl. m. Praha (41:56), druhou příčku vybojoval Jiří Šrejber z SDH Hejtmánkovice (56:03), z třetího místa se pak radoval Miloslav Beňo z Prahy (58:15).

Mezi ženami hasičkami byla nejlepší Michaela Vanclová závodící za SDH Martinice v Krkonoších (36:59), druhá pak Šárka Hasenkopfová (45:26) z SDH Těpeře.

Seznam sponzorů:

Truck Technic – Pavel Třmínek, Makra Jan Matoušek, KOHOUT hasičský servis, Jizerské Pekárny spol. s r.o., Overlack FURNIERTECHNIK, s.r.o. Raspenava, Pivovar Hols a.s. Vratislavice nad Nisou, LuingPyrex spol. s r.o., Pekárna Tanvald, s r.o., JaJ HAZI, Pizzerie Ponte – Liberec, Reo Amos spol s.r.o. – provozovna Liberec, Nautico dive center Liberec, Radeko servis a doprava, Hasičské obchodní centrum, DRÄGER Safety s.r.o, mediální partner www.pozary.cz.

Letošní ročník byl opět otevřen i závodníkům z kategorie „Příchozí", kde se o nejlepší umístění utkali především příslušníci PČR. Vítězem v této kategorii mužů se stal Jaromír Šimůnek (39:30). Mezi ženami zvítězila Petra Nikodýmová (34:04). V této kategorii mohli diváci vidět a poznat s číslem 66 dvojnásobného olympijského medailistu ve skocích na lyžích Pavla Ploce.

Letošního Libereckého Skiatlonu se nakonec zúčastnilo celkem 46 závodníků. Velké uznání si zaslouží nejen bezchybně fungující pracovní četa hasičů, ale také pracovníci lyžařského areálu v Břízkách, bez nichž by závod jen stěží mohl proběhnout. Nelze opomenout i všechny sponzory, jimž patří obrovské poděkování.

Kompletní výsledkovou listinu najdete taktéž v příloze.