Čtvrtek 28. března 2024, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

David Pross nejrychlejší na Libereckém skiatlonu 2011

Dnes proběhl v areálu SKP Jablonex v Jablonci nad Nisou – Břízkách IV. ročník závodů v běhu na lyžích určený profesionálním i dobrovolným hasičům.

Závod, jehož organizátorem byla stanice Liberec Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje, zahájil ředitel HZS Libereckého kraje plk. Ing. Roman Hlinovský spolu s náměstkem pro IZS a operační řízení plk. Mgr. Jaromírem Lebedou. Výstřel startovní pistole zazněl v 11:30 hodin.

Na trať o celkové délce 14 km v letošním roce vyjelo celkem 25 závodníků. Do závodu se přihlásilo 19 závodníků z řad profesionálních hasičů včetně 1 ženy, 5 členů jednotek SDH obcí a 1 hasič podniku Správa železniční dopravní cesty, s.o. Česká Třebová.

ROZŠÍŘENÁ FOTOGALERIE: Pro účastníky závodu jsme připravili rozšířenou fotogalerii.

Nejpočetnější zastoupení měli pořádající profesionální hasiči HZS Libereckého kraje a hasiči HZS Královéhradeckého kraje, do kterého patří i každoroční favorit těchto závodů David Pross. Na startu nechyběli ani zástupci krajů Vysočina, Středočeského i hlavního města Prahy.

V kategorii mužů do 35 let zvítězil Jiří Vavruška z HZS Libereckého kraje stanice Jablonec nad Nisou v čase 0:41:45. První místo v kategorii mužů do 50 let i v celkovém závodu získal opět David Pross z HZS Královéhradeckého kraje stanice Rychnov nad Kněžnou v čase 0:40:04. Davida Prosse, který v loňském ročníku zvítězil v kategorii mužů do 35 let, zatím ve všech čtyřech ročnících Libereckého skiatlonu na této trati žádný závodník neporazil.

V kategorii nad 50 let si časem 0:44:45 vybojoval opět zlato Václav Karpíšek z HZS Libereckého kraje stanice Liberec.

Jediná zástupkyně ženského pohlaví, Zuzana Paulů z Krajského operačního střediska HZS Královéhradeckého kraje, zvládla sedmikilometrovou trasu v čase 0:31:42. Další umístění i výsledné časy všech závodníků naleznete v připojené výsledkové listině.

POŽÁRY.cz věnovaly pro tři nejlepší závodníky termohrnečky. Čaj z nich všem chutnal :-)

Všem závodníkům děkujeme za účast i pěkné sportovní výkony a těšíme se na setkání v příštím roce. Naše poděkování patří také provozovateli areálu, ve kterém závod probíhal, a technické četě, která přispěla velkým dílem k zabezpečení a zdárnému průběhu závodů.

Závod by se samozřejmě nemohl konat bez přispění našich sponzorů, jimiž v letošním roce byly firmy HANEL, spol. s r.o. Pardubice, Truck Technic – Pavel Třmínek, Jizerské Pekárny spol. s r.o., Overlack FURNIERTECHNIK, s.r.o. Raspenava, Dräger Safety s.r.o., Pivovar Hols a.s. Vratislavice nad Nisou, Pekárna Tanvald, s r.o. a Globalsport.

Letošní závod měl také svého mediálního partnera, internetový server www.pozary.cz. Všem sponzorům i mediálnímu partnerovi děkujeme za podporu.

Celkové výsledky Libereckého skiatlonu 2011 naleznete v příloze pod fotogalerií.