Středa 29. listopadu 2023, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Tréninkové figuríny Ruth Lee jsou maximálně reálná kopie lidského těla, existují i zvířecí varianty

V minulém článku jsme si představili obecné vlastnosti tréninkových figurín Ruth Lee, které jsou hojně využívány při nejrůznějších cvičebních scénářích a soutěžích záchranářů, hasičů a policistů po celém světě.

Přečtěte siTréninkové figuríny Ruth Lee jsou kopií lidského těla, při výcviku potrápí i obézní varianta

Seznámili jsme se s Univerzální a Multitrauma figurínou. Dnes se podrobněji podíváme na další typy figurín – konkrétně Obézní, Ohnivzdornou a model Pes.

PES je speciální figurína věrně simulující bezvládné zvíře. Je vhodná pro celou řadu scénářů záchranářského výcviku včetně USAR, horské záchranné služby, vojenských výcviků nebo výcviku první pomoci se psy.

Figurína je vyrobena z nehořlavého vodoodpudivého materiálu dostatečně odolného proti oděru. Vydrží např. pohřbení pod betonovými překlady, pád z 2. patra nebo přejetí vozem 4×4. Figurína PES je standardně vyráběna ve 3 velikostech – 10, 20 a 25 kg.

OHNIVZDORNÁ figurína slouží pro výcvik záchrany v „ohňových domech“ a v hasičských zbrojnicích. Dlouhodobě vydrží teploty kolem 160 °C na úrovni podlahy a 400 °C u stropu!

Kostra figuríny je vyrobena z polyesteru zpomalujícího hoření a standardně se dodává v kompletu s kombinézou, botami a kuklou Nomex. Konce paží jsou vyztuženy 5mm kůží pro lepší ochranu před opotřebením.

Figuríny jsou uzpůsobeny možnosti nasazení imobilizačních/ex­trakčních límců a jsou vyráběny v 7 velikostech v rozmezí od 5 do 70 kg.

OBÉZNÍ model o váze až 260 kg je další z řady velmi speciálních figurín. Narůstající obezita v populaci nutí záchranné, policejní a jiné týmy řešit stále častější problém s manipulací s pacienty s nadměrnou hmotností.

Figuríny nalézají uplatnění při nácviku záchranných a manipulačních cvičení v nemocnicích, v dopravě, ve věznicích, domovech s pečovatelskou službou apod. Vzhledem k vysoké hmotnosti jsou určeny pro tým nejméně 4–6 lidí.

Figuríny jsou vyrobeny z vodoodpudivého nehořlavého materiálu a dodávají se včetně bot, bariatrického pyžama a manipulační plachty s nosností až 600 kg. Jako doplňkové příslušenství lze k obéznímu modelu dokoupit záznamník, obličejovou masku a paruku pro docílení lidštějšího vzhledu. V případě potřeby lze figurínu umýt mýdlovou vodou.

Figuríny poskytují možnost nasazení imobilizačních/ex­trakčních límců a standardně se vyrábějí ve 3 velikostech – 90 – 260 kg.

Společnost ECCOTARP je výhradním distributorem speciálních tréninkových figurín britské firmy Ruth Lee pro ČR a SR. V současné době je v nabídce více než 26 typů tréninkových figurín od baby 5kg po obézní model 260kg.

Figuríny disponují různými vlastnostmi pro simulace nejrůznějších situací – od univerzálních po speciální modely (např. ohnivzdorné, plovoucí, vězeň, práce ve výškách, evakuace oběti, oběšený, multitrauma s oddělitelnými končetinami, aj.).

V příštím článku vám představíme další zajímavé typy tréninkových figurín.

Více o tréninkových figurínách na www.eccotarp.com.

advertorial
www.eccotarp.com
Sdílet
Seriál: Eccotarp