Pondělí 11. prosince 2023, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Putování za grálem

Dalšími hrami pokračuje honba za Svatým grálem.

Naši malí Templáři se musí vycvičit v bojových i jiných disciplínách, které budou potřebovat při cestě za svým cílem. První z dovedností si vyzkoušeli v úterý při krocení svých ořů, které bylo nejprve potřeba vyrobit. Na nich pak absolvovali rytířský turnaj a Templářskou steeplechase lesem. Večer po chladném dni našli útočiště ve zbrusu novém kině Cinema Star Horbož, promítána byla celovečerní pohádka. O děti se postaral personál kina v čele s ředitelem, podávala se Cola a Popcorn.

Ve středu jsme se konečně probudili do slunného, leč nepříliš teplého dne a tak se děti vydaly prověřit své nové vědomosti při orientaci v mapě, poskytování první pomoci, a transportu zraněného. Odpoledne se učily postavit nouzové přístřeší v přírodě a ohniště. Den jsme zakončili všeobecně oblíbenou hrou „Čísla“.

Čtvrteční nádherné počasí jsme využili ke sběru a výrobě zboží na podvečerní středověký trh, jako zpestření si odpoledne děti výborně zaběhaly při „pašování“ zakázaného zboží. Večerní trh se opravdu vydařil, rozruch způsobil Templářský velmistr, který pasoval nové rytíře a vyzval je k cestě do Svaté země, více Vám napoví fotografie. Den jsme zakončili představením šermířského souboje rytířů a chrliče ohně.

Dnes čeká děti celodenní výlet na jezero Laka a do Sušice.

Pagina a Hynďa
Sdílet
Seriál: Tábor HZS Praha