Sobota 18. září 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V rámci veletrhu PYROS/ISET 2008 se uskuteční již 10. ročník mezinárodní odborné konference PYROMEETING

Jako součást doprovodného programu veletrhu PYROS/ISET 2008 bude dnes (13.5.) zahájen jubilejní ročník mezinárodní odborné konference PYROMEETING 2008, kterou tradičně pořádá MV – generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR spolu s Veletrhy Brno a.s., Profesní komorou požární ochrany a Českou asociací hasičských důstojníků. Toto v pořadí již 10. evropské setkání hasičů slavnostně zahájí generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR genmjr. Ing. Miroslav Štěpán, a to v úterý 13.5. ve 13:00 v kongresovém sále hotelu Holiday Inn.

Ústřední téma PYROMEETINGU tentokrát zní „Prevence hrozeb 21. století" a celý program konference je rozčleněn do tří tematických bloků. Nejprve se budou přední čeští a zahraniční experti věnovat terorismu a jeho soudobým aspektům.
O zkušenosti z připravenosti svých zemí na podobné hrozby se podělí odborníci z USA, Velké Británie nebo Izraele. Druhý blok konference je zaměřen na prevenci jako základu systému požární ochrany. Experti Hasičského záchranného sboru ČR mj. vyloží problematiku nové vyhlášky Ministerstva vnitra o technických podmínkách požární ochrany staveb, účastníci se mohou těšit na zajímavou přednášku řeckého kolegy o lesních požárech na jihu Evropy a nebo specifika požární ochrany u výškových budov, na která upozorní host z Německa. A konečně třetí a závěrečná část konference Pyromeeting 2008 se zaměří na ochranu obyvatelstva a krizové řízení v rámci EU.

Kromě samotného Pyromeetingu se Hasičský záchranný sbor ČR na veletrhu PYROS/ISET prezentuje jako již tradičně v rámci expozice Ministerstva vnitra v pavilonu G1. A na venkovních plochách areálu výstaviště mohou návštěvníci veletrhu shlédnout další moderní požární techniku a také atraktivní praktické ukázky zásahové činnosti hasičů.

Veletrh PYROS/ISET spolu s veletrhem INTERPROTEC (prostředky osobní ochrany, bezpečnosti práce a pracovního prostředí) tvoří Středoevropské bezpečnostní veletrhy, které jsou největší akcí svého druhu ve střední a východní Evropě. Svědčí o tom i stovky zúčastněných firem z mnoha států a desetitisíce laiků i odborníků, kteří se chystají veletrhy navštívit. Mezinárodní prestiž veletrhu PYROS/ISET dokládá i to, že je jako jediná akce tohoto zaměření zařazena do katalogu akcí CTIF (Mezinárodní technický výbor pro prevenci a hašení požárů), což je nejvýznamnější mezinárodní organizace působící na poli požární ochrany.

Veletrh má za cíl seznámit návštěvníky s nejnovějšími trendy a technickými novinkami v celém současném oboru působnosti hasičů-záchranářů, s jejich posláním a působností.

Více informací o veletrhu PYROS/ISET včetně programu jednotlivých akcí naleznete na www.bvv.cz/pyros 

kpt. PhDr. Petr Kopáček

tiskový mluvčí

MV-generální ředitelství

Hasičského záchranného sboru ČR

Sdílet
Seriál: Veletrh PYROS