Sobota 18. září 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár věže brněnského výstaviště

Dnes v 16:30hod proběhlo na Brněnském výstavišti v rámci výstavy PYROS 2008 prověřovací cvičení základních složek IZS Jihomoravského kra­je.

Dnes v 16:30hod proběhlo na Brněnském výstavišti v rámci výstavy PYROS 2008 prověřovací cvičení základních složek IZS Jihomoravského kra­je.

Na simulované výškové budově došlo k požáru elektroinstalace. Požár, který zaznamenalo čidlo EPS nahlásil na tísňovou linku jeden z ostrahy budovy. KOPIS Jihomoravského kraje vyhlásil poplach pro požární stanici BVV (Výstaviště) a CPS v Lidické ulici. Na místo vyjeli vozy 2×družstvo, 3×cisterna, 1×AZ-30, Protiplynový automobil.

Po příjezdu první jednotky BVV (Výstaviště) bylo průzkumem zjištěno, že se část lidí evakuovala z budovy ven a další část se rozdělila a evakuované na střechu budovy a druhá na ochoz rovnající se 5.NP.

Velitel zásahu rozhodl o natažení dopravního vedení 4×B a 2×C prud do poschodí. Současně s tím byl vznesen na KOPIS Jihomoravského kraje požadavek o aktivaci vrtulníku Policie ČR s lezci HZS k nutné záchranně osob ze střechy, jelikož pro velikou výšku a silné zakouření byla tato záchrana vzata jako nejbezpečnější a nejrychlejší.

Hasiči dále v rámci cvičení představili laické veřejnosti další možné způsoby záchrany osob a to rukávem po AZ-30, pomocí lanové techniky (lanovka) a vyvedení.

Na pomoc také poprvé v historii ČR a možná i Evropy přiletěl na pomoc s likvidací požáru speciální vrtulník BO-105 s hasicí technikou ( informace o tomto vrtulníku Vám přinesem ve speciálním článku).

-kuw-

Sdílet
Seriál: Veletrh PYROS