Pátek 17. září 2021, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Tréninkové figuríny pro záchranáře jsou vhodné i do extrémních podmínek

Hasiči, záchranáři a dobrovolníci denně nasazují své vlastní životy pro záchranu dalších životů v nebezpečných situacích. Je nutností se na takovéto scénáře připravit. Žádný dobrovolník nechce být hodiny pohřben pod betonovou sutí, ležet v kanalizačním potrubí či plavat ve studené vodě.

Tréninkové figuríny simulují skutečnou oběť nehody, mají anatomicky rozloženou hmotnost a jsou navrženy tak, aby bylo vyloučeno jakékoliv zranění trénujícího – žádné tvrdé končetiny a klouby. Díky odolné konstrukci jsou však dostatečně pevné a snášejí teplotu až 100° C.

Velký výběr z 26 modelů figurín vyhoví nejrůznějším potřebám a požadavkům. Mezi nejpopulárnější modely patří zejména:

  • Univerzální použití – především pro suché záchranné scénáře – stísněné prostory, výšky, vyhledávání a vyprošťování při dopravních nehodách. 7 velikostí o hmotnosti 5 – 100 kg.
  • Extrémní podmínky – použití v mokrém, znečistěném prostředí – mají overal odolný vůči agresivním tekutinám a chemikáliím, hmotnost 30 – 70 kg, vydrží teplotu až 100° C.
  • Multi trauma – pro komplexnější výcvik se zraněným pacientem – oddělitelná pravá ruka, levá noha a otvor v hrudníku simulují vážné zranění či amputaci.
  • Vodní záchrana – jediná figurína na světě, která realisticky simuluje váhu a polohu těla oběti ve vodě. Zdvojnásobí svou váhu díky nylonové vestě s absorpční vložkou.
  • Resuscitace – ideální resuscitační figurína pro nácvik základních oživovacích technik. Lze provádět masáž srdce a umělé dýchání (kardiopulmonální resuscitace). Figurína lehkého typu.
  • Záchrana při požáru – samozhášecí figurína je konstruována pro velmi vysoké teploty až 400°C s reálnými plameny. Oblečený overal je z nehořlavého materiálu (nomex). Hmotnost 10 – 70 kg.

Figuríny pro záchranářský výcvik vyrábí firma Ruth Lee v Severním Walesu více než 30 let. Je uznávaným předním výrobcem tréninkových figurín v Evropě a stále expanduje do světa.

Seznamte se i vy s výhodami figurín, rádi vám zašleme podpůrné materiály, přijedeme a předvedeme vám jejich možnosti použití. Pokud se o nás chcete dozvědět více, navštivte webové stránky ECCOTARP nebo facebookový profil www.facebook.com/eccotarp, případně napište na info@eccotarp.com.

Sdílet
Seriál: Eccotarp