Pondělí 4. prosince 2023, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Počasí si s náma hraje

Počasí dnes v 17:00 hod, Šumava: 10°C , silný vítr, déšť. Nasadili jsme preventivně vitamín C a všichni jsme „ještě“ zdraví.

Středa
Naše zpravodajství začneme obligátně popisem počasí. To dnešní opravdu zkoušelo naše nervy a pohotovost. Měnilo se z tropického sluníčka po třeskutou zimu. Takže program se musel neustále přizpůsobovat. Nakonec vše dopadlo takhle:
Ráno po rozcvičce a snídani se kmeny odebraly zvelebovat své chýše. Ovšem během několika minut je „pohotovostní signál“ svolal ke stožáru. Co se stalo? Pětka objevila nedaleko své chýše doupě pirátů. Všechny kmeny se na místo dostaly přesně ve chvíli, kdy měly možnost sledovat souboj dvou pirátů o tajemný dopis o ukrytém pokladu. Jeden z pirátů tento souboj zaplatil životem, a nám nakonec se podařilo dopis ukořistit. Bohužel pouze jeho polovinu. Snad se nám tedy nakonec podaří piráty přelstít a poklad získat. Uvidíme, co nás čeká…
Po vzrušujícím odpoledni jsme si (kvůli dešti na jídelně) zkusili trošku zazpívat a naučit se některé nové písničky, jelikož večerní počasí nám na táborák stále nepřeje. Pak pro změnu nastala dvacetiminutovka sluníčka a tak jsme si vystřihli oblíbenou hru „Boj o vlajku“. Mezi dětmi velmi oblíbenou, jelikož je to hra ve znamení „zmasti si svého vedoucího“ Dostali jsme pořádnou nakládačku a děti byly spokojené. Před večeří si kmeny dotvořily své kmenové standardy, bojové pokřiky a po večeři se ještě rozproudily na krátké podvečerní bojovce.
Bylo toho dneska dost, takže večer se děti oddaly už jen veselému klábosení ve svých stanech. Zaslouženě…

Čtvrtek
Počasí si s námi neustále hraje a dnes ještě přitvrdilo. Dnešní den byl tedy víceméně ve znamení „čaj, prevence, vitamín C“. Přesto jsme si nenechali zkazit náladu, Dopoledne proběhla celková regenerace, čerpání sil a radikálnější hygiena těch nejmenších. Odpoledne známá hra „Roztroušená zpráva, při které se děti alespoň trošku rozpohybovali a večer jsme si dopřáli jídelní kinosál… Po něm ještě děti mírně vyděsil pirát, Nechal nám na stožáru dopis s dalšími instrukcemi. Velký večerní úkol: pořádně zabalit děti byl zvládnut úspěšně, nebojte se, dek je dost…

Kulhajs
Sdílet
Seriál: Tábor HZS Praha