Pátek 16. dubna 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Pražští profesionální hasiči provádí vlastní testování antigenními testy už od podzimu 2020

Od podzimu 2020 provádí HZS hl. m. Prahy vlastní antigenní testování svých příslušníků a zaměstnanců. Testování probíhá pravidelně buď z preventivních důvodů nebo po vyhodnocení trasování, které děláme při každém kontaktu s pozitivní osobou. Testuje se také po nahlášení příznaků od příslušníka či zaměstnance.

Vybrané skupiny, jako jsou operační středisko, chemická služba nebo velící důstojníci, jsou testováni v pravidelných intervalech, abychom minimalizovali riziko zavlečení a předešli případným personálním problémům na těchto oddělení. Zbytek výjezdové části podléhá důkladnému trasování a na jeho základě i testování příslušníků.

Po Vánocích proběhlo u pražských profesionálních hasičů masivní testování všech příslušníků a zaměstnanců.

I díky systému vlastního testování u HZS hl. m. Prahy evidujeme v těchto dnech necelé tři desítky pozitivně testovaných příslušníků, což je méně než při jarní a podzimní vlně, kde jsme měli až 50 nakažených hasičů.

„Denně vyhodnocujeme nákazovou situaci a důsledně trasujeme všechny kontakty s pozitivními osobami. Na základě výsledků ihned přijímáme razantní opatření“, řekl ředitel HZS hl. m. Prahy Ing. plk. Luděk Prudil.

mjr. Bc. Martin Kavka
tiskový mluvčí
HZS Praha
Sdílet

Pandemie virové choroby COVID-19, která je způsobena koronavirem SARS-CoV-2, vypukla v prosinci 2019 ve městě Wu-chan v provincii Chu-pej v centrální Číně.

Prvotní skupina nakažených lidí jevila známky zápalu plic bez dalších příznaků. Virus se může přenášet z člověka na člověka a jeho rychlost šíření eskalovala v polovině ledna 2020, kdy byly evidovány první případy nakažených mimo pevninskou Čínu.

Oficiální web Ministerstva zdravotnictví: koronavirus.mzcr­.cz

Wikipedia.org: Pandemie COVID-19 v Česku

Seriál: COVID-19