Středa 20. ledna 2021, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Výsledky fotosoutěže Hasiči před i za objektivem 2010

Vážení hasiči a především hasičští fotografové. Mám tu čest vám jménem pořadatelů fotosoutěže „Hasiči před i za objektivem“ oznámit letošní výsledky. Dovolte mi však nejdříve několik řádků, abyste si mohli udělat představu o tom, jak letos vše probíhalo.

Vážení hasiči a především hasičští fotografové. Mám tu čest vám jménem pořadatelů fotosoutěže „Hasiči před i za objektivem“ oznámit letošní výsledky. Dovolte mi však nejdříve několik řádků, abyste si mohli udělat představu o tom, jak letos vše probíhalo.

Do letošního ročníku fotosoutěže bylo zasláno více než sto fotografií, a to i přes tu skutečnost, že se soutěže letos zúčastnil pouze jediný člen (členka) početného bruntálského hasičského fotoklubu HAFOK (Ten svými pracemi fotosoutěž v minulých letech významně dotoval, co se počtu prací týče.). Tato skutečnost nám udělala opravdu velikou radost. Především nás však potěšilo to, že se objevilo mnoho nových autorů. Jsme si dobře vědomi skutečnosti, že není nic jednoduchého zaslat své snímky k ohodnocení fotografovi takového formátu, jako je pan Jindřich Štreit. Nicméně asi není jiné cesty, jak zjistit, jestli ono naše fotografické snažení někam vede či nikoliv, i když nejdůležitější je samozřejmě radost z tvorby a samotného fotografování.

Možná leckdo namítne, že fotografií je dnes plný internet, ale ambice naší fotosoutěže a fotografického kalendáře, jehož prostřednictvím se snažíme naše společné řemeslo přiblížit a prezentovat veřejnosti, jsou ještě trochu jiné. Byli bychom totiž rádi, aby ohodnocené a publikované snímky měli v sobě, jak pan Štreit občas říkává, také nějaké to HLEDÁNÍ a SDĚLENÍ. Myslíme si, že se i toto poslání daří v posledních letech stále více naplňovat, jelikož i pan Štreit každoročně naše hasičské fotografické snažení hodnotí velmi kladně. Nutno však dodat, že jeho hodnocení snímků je díky této skutečnosti rok od roku obtížnější a čas věnovaný výběru vítězných fotografií se stále prodlužuje. Pokud by byl skutečně velký zájem sejít se a prodiskutovat s mistrem důvody jeho letošní volby atd., je možné se s ním v nějakém vhodném termínu sejít – není proti a určitě by to stálo za to.

Teď už ale pojďme k dlouho očekávaným výsledkům, které mají zatím ještě pouze textovou podobu (Konkrétní umístěné fotografie budou za pár dnů k vidění v tomto článku.)

Kategorie A – Požáry

1. místo: Petrák Martin
2. místo: Novotný Vojtěch
3. místo: Marosz Matěj

Kategorie B – Ostatní zásahy

1. místo: Sehnal Jiří
2. místo: Cajthaml František
3. místo: Hadravský Marek

Kategorie C – Výcvik

1. místo: Ing. Klos Tomáš
2. místo: Brož Filip
3. místo: Janota Luboš

Čestné uznání v kategorii C: Sieglová Dáša

Kategorie D – Život na stanici

1. místo: Hrdlička Michal
2. místo: Knittel Tomáš
3. místo: Palko Dalibor

Na závěr mi dovolte malé poděkování. Jménem organizátorů fotosoutěže Hasiči před i za objektivem (Šesták, Šíbl, Mikulka) bych chtěl poděkovat za hojnou účast zúčastněným autorům, za mediální podporu hasičskému serveru www.pozary.cz a za nezbytnou finanční, propagační i jinou podporu patronům soutěže, kterými jsou Česká asociace hasičských důstojníků, HZS Moravskoslezského kraje a preventivně výchovný server www.hasik.cz Za vynikající lidský i odborný přístup pak patří naše velké díky panu Jindřichu Štreitovi. V roce 2011, již v sedmém ročníku naší fotosoutěže, se budeme těšit s vámi všemi nashledanou. Dobré světlo.

A - 1. místo Petrák Martin

Foto: Martin Šíbl
Text: Štěpán Mikulka

-kow-

Sdílet
Seriál: Fotosoutěž: Hasiči před i za objektivem