Středa 20. ledna 2021, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Známe výsledky devátého ročníku fotosoutěže Hasiči před i za objektivem, výrazně uspěli dokumentaristé HZS MSK

Asi už jste se nemohli dočkat zveřejnění výsledků, které se letos o kapánek opozdilo. Věřte ale, prodlevy z naší strany byly minimální. Pro nás to čekání bylo navíc snad ještě horší, jelikož výsledky fotosoutěže známe již téměř měsíc. Nicméně jsme museli z logických důvodů posečkat, až bude uzavřena také soutěž hlasovací, uveřejněná na www.hasik.cz.

A teď k letošnímu ročníku… Zřejmě s ohledem na počáteční zpoždění vyhlášení soutěže způsobené nezbytným jednáním Hasičského fotografického klubu Bruntál s Českou asociací hasičských důstojníků, se letos bohužel přihlásilo méně účastníků.

I tak byla kvalita přihlášených prací velmi slušná, jen se to dalo současným vítězům malinko ztížit:-). Rozhodně to však ani letos soutěžící "nedostali zadarmo“.

Pan prof. Mgr. Jindřich Štreit měl již tradičně velmi mnoho práce s pečlivým výběrem vítězů. Jeho výsledné hodnocení si nyní můžete prohlédnout níže, já vám však ještě chci jménem organizátorů fotosoutěže srdečně blahopřát a současně všechny zájemce pozvat k účasti v jubilejním, tentokráte již desátém ročníku fotosoutěže Hasiči před i za objektivem. Ještě prozradím, že i pro příští rok plánujeme hned několik novinek, a to včetně putovní výstavy atd.


Výsledky fotosoutěže 2013

Kategorie A

  1. místo Lubomír Hes – Posel z nebes
  2. místo Martin Petrák – Bez názvu

3. místo Jakub Kozák – Bojovník


Kategorie B

1. místo František Cajthaml – Záchrana papouška 

2. místo Martin Petrák – Za jeden provaz…

3. místo Ing. Tomáš Lach – Večerní přestavení 

Čestné uznání – Josef Janoušek – Rozhled


Kategorie C

1. místo Jakub Kozák – Vodní portál

2. místo Vojtěch Novotný – Na vodě (není el. podklad)

3. místo Matej Kapusta – Bariéra – SR

Čestné uznání – Kateřina Štefková – Rozdělovač


Kategorie D

1. místo Ing. Tomáš Lach – Rozumím, veliteli! 

2. místo BcA Roman Pecháček – Bez názvu

3. místo Jakub Kozák – Ohňostroj

Internetové hlasování

Vítěz kategorie A

Jakub Kozák – 326 hlasů (celkem hlasovalo 871)

Vítěz kategorie B

Ing. Tomáš Lach – 194 hlasů (celkem hlasovalo 544)

Vítěz kategorie C

Ing. Tomáš Lach – 194 hlasů (celkem hlasovalo 525)

Vítěz kategorie D

Ing. Tomáš Lach – 279 hlasů (celkem hlasovalo 548)


Stejně jako v loni, máme tu i letos nějaké velmi zajímavé úspěchy. Po loňském skutečně obrovském úspěchu slovenského fotografujícího vozíčkáře, Matěje Kapusty, který získal jak ocenění naší poroty, tak i poroty redaktorů serveru Požáry CZ i poroty Vaší, divácké, tu máme opět něco, co stojí za zmínku…

Ing. Tomáš Lach uspěl hned pětkrát – třikrát v hlasování internetovém a dvakrát v klasickém hodnocení. Blahopřejeme Tomáši! Ještě lépe na tom letos byl Jakub Kozák, který v hlavní soutěži získal hned tři ceny a jednu pak v internetovém hlasování. Taky blahopřejeme, Jakube:-).

Všem soutěžícím ještě jednou blahopřejeme a tradičně prosíme o strpení při vyplácení cen. Už to jistě znáte, jak to funguje, a že to můžeme urychlit jen do jisté míry. Nicméně v poměrně již dlouhé historii soutěže se až na jednu výjimku nestalo, že by cena nebyla předána. Tehdejší soutěžící však soutěžil s cizí fotografií, což se v letošním ročníku soutěže snad nikoho netýká:-).

Vyplácení cen můžete samozřejmě urychlit také vy, a to včasným dodáním potřebných podkladů (číslo účtu atd.). Rovněž děkujeme všem těm, kdo hlasovali. Letos byl zájem skutečně velký. Přišlo téměř 3 000 hlasů!

Takže teď už vám za team realizátorů fotosoutěže popřeji už jen hezký zbytek prázdnin a samozřejmě také dobré světlo. A za rok zase naviděnou…

Za tým organizátorů: Štěpán Mikulka

Sdílet
Seriál: Fotosoutěž: Hasiči před i za objektivem