Úterý 26. března 2019, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner DrägerCZ 970

Důvody zastavení projektu hasičské akademie

Ministr vnitra Radek John o zrušení financování projektu z prostředků Evropské unie rozhodl v souvislosti s ekonomickou realitou rozpočtu ministerstva na další roky.

Dalším důvodem pro toto rozhodnutí je fakt, že jde o velmi komplikovaný a velký projekt, u kterého by mohlo existovat riziko, že by finanční prostředky nemusely být vyčerpány v souladu s pravidly Evropské unie včas.

To ale neznamená, že projekt, jehož cílem je vznik Akademie HZS ČR, nepovažuje za kvalitní a potřebný.

Radek John, ministr vnitra:

V tuto chvíli musíme realizovat projekty, které mají vyšší celospolečenskou prioritu a jejichž výběr je v souladu s ekonomickou realitou, ve které se momentálně nacházíme. Projekty musí být také v souladu s cíli, které máme naplňovat v dané oblasti využití prostředků Evropské unie.

Česká republika tedy o plánované prostředky z Evropské unie rozhodně nepřijde. Budou vynaloženy například na financování nákupu hasičské techniky, která bude využívána pro prevenci a při krizových situacích.

Peníze budou dále využity na nákup lokalizačních a záznamových zařízení pro Policie ČR či na jiné typy projektů, které zefektivní činnosti všech složek Integrovaného záchranného systému.

Toto rozhodnutí neznamená, že Ministerstvo vnitra na projekt vytvoření Národního centra pro krizovou připravenost a výcvik složek Integrovaného záchranného systému zcela rezignovalo.

Myšlenky na vytvoření centra, jehož součástí by měl být i výcvikový polygon pro Integrovaný záchranný systém, se ministerstvo nevzdává. Bude se snažit nalézt jiný způsob a jiné prostředky, jak tento projekt v budoucnu realizovat.

Server POŽÁRY.cz přinesl prvotní informaci o zastavení projektu již včera, viz: www.pozary.cz/…adci-nebude/

Pavel Novák, ředitel odboru tisku a public relations

Sdílet
Banner MIBAG_2012 OK