Neděle 3. července 2022, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Zápisky z USA: Den třetí, evakuace a opět hurikán

Po probuzení a včerejším slunečném dni začalo být jasno, je nutná evakuace, musíme odjet pryč. Ubytování jsme sehnali na blíže neupřesněném místě na Manhattanu.

Sbalit si všechny věci nebyl až takový problém, sotva jsme přijeli a kufry jsme skoro nestihli otevřít. Elektroniku přenosit do nejvyššího patra domu, ze zahrady odnést všechny věci, které by mohly odletět a zabednit okna; vše v očekávání nejhoršího.

Po nasednutí do aut jsme se vydali směrem Manhattan. Most, na kterém je běžně zpoplatněno každé přejetí, byl průjezdný bez poplatku. Starosta totiž vyhlásil, že v rámci evakuace budou tato místa zdarma, stejně tak se smí parkovat „všude“ mimo evakuovaná místa a policisté budou shovívavější.

Problémem se ukázalo být palivo, naše auto jezdí na diesel a v USA ne všechny benzínky diesel mají. Uspěli jsme až u druhé benzínky, kam mimochodem auta najíždějí jak se jim chce. Zleva, zprava, někdo ke stojanům nacouvává, někdo od nich naopak odcouvává, pro evropany, zvyklé na striktně jednosměrné benzínky, docela chaos :-)

Cestou na Manhattan s automatickou převodovkou se ukázalo, že v našem autě není voda v chladiči, což se při místních teplotách ukazuje jako docela problém :-) Zastavujeme, dolejváme, kontrolka přestává svítit a pokračujeme až na Manhattan.

Cestou míjíme mnoho evakuačních miniautobusů, výlohy zakryté dřevotřískou, sem tam hasiče či policisty, hlídkující i majákující.

Ubytování jsme byli v pořádku, shodujeme se, že nemá cenu sedět zavření v komůrce a vyrážíme do poledního New Yorku, najít bar, kde by se dalo posedět, sledovat aktuální zprávy a vymyslet strategii.

Sedíme až do večera, naštěstí bar má wifinu, informujeme čtenáře přes facebook a děkujeme za podporu. Po sedmé hodině večer oznamují, že budou zavírat, proto platíme a odcházíme směrem k ubytování.

Hustě prší, mokneme všichni až na kost, odnáší to naše pasy, peněženky, peníze, foťáky a oblečení. A jdeme spát, s plánem natočit hurikán v noci. Bohužel, po krátkém spánku situaci jsme vyhodnotili jako relativně neodhadnutelnou, do ulic tak vyrazili zástupci redakce až ráno, mapovat situaci.

Sdílet
Seriál: Světové policejní a hasičské hry 2011