Úterý 2. června 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Stimax.cz 970

Distribučním centrem osobních ochranných prostředků v Moravskoslezském kraji už prošlo přes 4000 krabic

Přesně 4035 krabic nejrůznějších objemů a obsahů, hlavně roušek, respirátorů a ochranných rukavic, přijalo Krajské distribuční centrum osobních ochranných prostředků (KDC) v Ostravě-Hrabůvce od svého vzniku ve druhé polovině března 2020 do středy 8. 4. 2020.

Zásobovací středisko vybudoval v objektu své bývalé stanice Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje (HZS MSK) na zadání Moravskoslezské­ho kraje.

S příslušníky HZS MSK v tomto distribučním centru spolupracují dobrovolní hasiči z Ostravy-Radvanic. Sklad vede velitel jejich jednotky, který je zároveň příslušníkem HZS MSK.

Moravskoslezské KDC je dalším z několika článků leteckého mostu Čína-ČR. Převážejí sem potřebné zásilky z Číny kolegové ze Záchranného útvaru HZS ČR (ZÚ), a to přímo z Pardubic-Opočínku. Příslušníci HZS MSK pak převážejí tyto prostředky dál po kraji – do distribučních středisek a na další místa ve všech šesti okresech Moravskoslezského kraje podle požadavku krajského úřadu. Vypomáhají jim vozidla krajského úřadu.

Materiál je následně distribuován na základě rozpisu Krajského úřadu MS kraje do zdravotnických zařízení, sociálních služeb, nemocnic, obcí s rozšířenou působností, praktickým lékařům a dalším.

Distribučním centrem tak dosud prošly krabice s rouškami a respirátory, ochrannými rukavicemi, ochrannými obleky pro zdravotnický personál, ochrannými brýlemi a ochrannými štíty, testery, návleky na obuv a dalšími pomůckami.

KDC je v provozu od 25. 3. 2020. Uvedený materiál zde dovezlo celkem 12 velkých nákladních vozidel ZÚ HZS ČR v Hlučíně, v některých případech i s valníkem.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet

Pandemie virové choroby COVID-19, která je způsobena koronavirem SARS-CoV-2, vypukla v prosinci 2019 ve městě Wu-chan v provincii Chu-pej v centrální Číně.

Prvotní skupina nakažených lidí jevila známky zápalu plic bez dalších příznaků. Virus se může přenášet z člověka na člověka a jeho rychlost šíření eskalovala v polovině ledna 2020, kdy byly evidovány první případy nakažených mimo pevninskou Čínu.

Oficiální web Ministerstva zdravotnictví: koronavirus.mzcr­.cz

Wikipedia.org: Pandemie COVID-19 v Česku

Seriál: COVID-19
Banner Dobráci sk