Sobota 5. prosince 2020, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Skladem ochranných prostředků v Moravskoslezském kraji už prošlo téměř 12 tisíc krabic

Téměř 12 tisíc krabic nejrůznějších objemů a obsahů, hlavně roušek, respirátorů a ochranných rukavic, přijalo Krajské distribuční centrum osobních ochranných prostředků (KDC) v Ostravě-Hrabůvce od svého vzniku ve druhé polovině března 2020 do nedávného ukončení dodávek z leteckého mostu Čína-ČR.

Ve středu 6. 5. 2020 odpoledne odtud putovalo 1200 krabic do nemocnic v Moravskoslezském kraji – přesněji ochranné obleky, brýle, rukavice a návleky na obuv. Jde zřejmě o poslední tak objemný rozvoz z Ostravy…

Zásobovací středisko vybudoval v objektu své bývalé stanice Hrabůvka Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje (HZS MSK) na zadání Moravskoslezské­ho kraje.

S příslušníky HZS MSK v tomto distribučním centru spolupracují dobrovolní hasiči z Ostravy-Radvanic, Ostravy-Zábřehu a Vratimova. Sklad vede velitel radvanické jednotky, který je zároveň příslušníkem HZS MSK.

Moravskoslezské KDC je dalším z několika článků leteckého mostu Čína-ČR. Do konce minulého týdne sem převáželi potřebné zásilky z Číny kolegové ze Záchranného útvaru HZS ČR (ZÚ), a to přímo z Pardubic-Opočínku. Příslušníci HZS MSK pak převážejí tyto prostředky dál po kraji – do distribučních středisek a na další místa ve všech šesti okresech Moravskoslezského kraje podle požadavku krajského úřadu.

Materiál je následně distribuován na základě rozpisu Krajského úřadu MS kraje do zdravotnických zařízení, sociálních služeb, nemocnic, obcí s rozšířenou působností, praktickým lékařům a dalším.

Distribučním centrem tak dosud prošly krabice s rouškami a respirátory, ochrannými rukavicemi, ochrannými obleky pro zdravotnický personál, ochrannými brýlemi a ochrannými štíty, testery, návleky na obuv a dalšími pomůckami. KDC je v provozu od 25. 3. 2020.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet

Pandemie virové choroby COVID-19, která je způsobena koronavirem SARS-CoV-2, vypukla v prosinci 2019 ve městě Wu-chan v provincii Chu-pej v centrální Číně.

Prvotní skupina nakažených lidí jevila známky zápalu plic bez dalších příznaků. Virus se může přenášet z člověka na člověka a jeho rychlost šíření eskalovala v polovině ledna 2020, kdy byly evidovány první případy nakažených mimo pevninskou Čínu.

Oficiální web Ministerstva zdravotnictví: koronavirus.mzcr­.cz

Wikipedia.org: Pandemie COVID-19 v Česku

Seriál: COVID-19