Pátek 7. května 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Miss Hasička ČeskoSlovensko a Hasič roku 2016 znají vítěze, galavečer proběhl v Top Hotelu v Praze

V pátek 4. listopadu 2016 bylo v pražském TOP Hotelu asi nejvíce hasičů na metr čtvereční, konal se zde finálový galavečer soutěže Miss Hasička ČeskoSlovensko 2016 a Hasič roku 2016. Večerem provázeli Libor Bouček, Daniela Písařovicová a Diana Hágerová.

Krásná dvacetiletá brunetka z Unína, Slovenka Alica Ondrášová je novou vítězkou soutěže Miss Hasička ČeskoSlovensko 2016 a má i svůj mužský protějšek.

Hasičem roku se v noci z pátka na sobotu stal v pražském Top hotelu osmadvacetiletý profesionální hasič Jakub Mičunek. Jakub je opravdu takovým mužem, kterého známe z katastrofických filmů, kde hasiči zachraňují oběti z hořících výškových budov, má za sebou desítky požárních zásahů.

Nejkrásnější Hasička Alica Ondrášová je dobrovolnou hasičkou. U odborné poroty vyhrála krásná Slovenka na plné čáře i díky půvabu a dokonalé postavě.

Vítězství v soutěži Miss Hasička doprovázely i slzičky štěstí. „Jsem hrozně dojatá, byl to pro mě úžasný zážitek. Věřím, že mi to přinese do života spoustu nového,“ usmála se studentka logopedie na bratislavské univerzitě

Hasičskému sportu se věnuje několik let. „Jsem dobrovolná hasička, běhám pravý proud, jezdíme na soutěže. Je to úžasný adrenalin, spolupracujeme celý tým, kolektiv to udržuje, když vyhrajeme, radujeme se všichni společně,“ dodala Alica Ondrášová. Zájemci ze stran mužů u ní ale mají smůlu. Je dva a půl roku zadaná.

Titul Fernet Stock Hasič získal jednadvacetiletý dobrovolný hasič Josef Nedošetko z SDH Loukovec. Tato kategorie hledá mezi hasiči hrdinu všedních dnů. Svého nejsympatičtějšího hasičského hrdinu si tak na základě příběhů z hasičského života finalistů zvolili čtenáři periodik našich mediálních partnerů, FB a Instagram fanoušci.

Josef si kromě titulu největšího sympaťáka odnesl od zn. Fernet Stock i finanční dar ve výši 15.000 Kč a roční podporu akcí jeho sboru právě zn. Fernet Stock.

Vítězkou kategorie MissHasička ARTISTRY Sympatie se stala devatenáctiletá blondýnka Nikol Tesařová z SDH Holasovice.


Během večera vystoupili Monika Bagárová, Peter Nagy, Michaela Gemrotová, Petra Janů a Marian Vojtko. V odborné porotě zasedli prezidentka Kapky naděje Vendula Pizingerová, Česká Miss 2015 Nikol Švantnerová, trenér Pavel Horváth nebo topmodelka Kateřina Votavová, ve sponzorské části poroty pak Ing. Roman Tvrzník, generální ředitel společnosti Elektrowin, obchodní ředitel Karlovarským minerálních vod Martin Cmero, generální managerka společnosti AMWAY CZ/SK Ildiko Dikošová či předsedkyně představenstva HVP Ing. Vladimíra Ondráková.

A jakou zkušenost mají známé tváře s ohněm a hasiči? Nejdramatičtější zážitek přiznala Monika Bagárová. „Táta doma cosi smažil na pánvičce a dal ji s olejem rozžhavenou pod vodu. Všude byly plameny, měli jsme úplně černou zničenou kuchyň a hlavně jsme vezli tátu do nemocnice. Měl popáleniny druhého stupně,“ prozradila Monika Bagárová.

Vendula Pizingerová prozradila, že má profesionální hasiče v týmu Kapky naděje a hlavně se s následky požárů setkává takřka denně v práci. „Podporujeme popáleninové centrum Vinohradské nemocnice. Viděla jsem desítky trpících dětí s těžkými popáleninami a každá návštěva v nemocnici je psychicky i po letech velmi náročná,“ dodala Vendula.

Soutěž Miss Hasička ČeskoSlovensko a Hasič roku je soutěž, která je určena pro dobrovolné i profesionální hasičky a hasiče, kteří jsou členy v některé zastřešující hasičské organizaci, například Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Česká asociace hasičských důstojníků, Profesní komora požární ochrany, Asociace velitelů HZS podniků atd. a to minimálně po dobu 12 měsíců.

Prostřednictvím naší soutěže bychom rádi poděkovali všem hasičům za jejich záslužnou, statečnou a obětavou práci. Moc si jejich práce vážíme a byli bychom rádi, aby si více a více lidí uvědomovalo, jak nesmírně důležitou roli hrají v naší společnosti.

uvedla ředitelka soutěže Iva Crkalová

Sdílet
Seriál: MISS hasička